Martinq89
09.11.17,10:51
Dobrý den chcela by som sa opýtať ci sa mi oplatí kupovať sodastream ked mame doma tvrdú vodu
lubko6394
09.11.17,10:14
Neoplatí sa Ti ani keby si mala vodu mäkkú. 2 litre sýtenej vody stojí v lidli/kauflande 22 centov. Spočítaj koľko Ťa budú stáť ti 2 litre zo sodastreamu len za CO2 bez nákladov na nákup zariadenia.
Chobot
09.11.17,10:50
Samotná tvrdá voda nie prekážkou na výrobu sódy. Pokiaľ tá voda nemá nejakú pachuť, tak z nej v pohode vyrobíš sódu.

Ku komentáru od lubka - predpokladám, že ty nemáš výrobník sódy, keď máš taktýto radikálny postoj. A či sa oplatí alebo neoplatí... nedá sa všetko prepočítať na peniaze. Tu ide skôr o komfort. Nemusíš nosiť fľaše z obchodu, nemusíš likvidovať prázdne fľaše.

Kým výrobník sódy doma nemáš, tak ti nechýba. Keď si ho kúpiš, tak si tú sódu kedykoľvek vyrobíš. Zariadenie síce niečo stojí (okolo 50 - 70 € plus fľaše), ale CO2 náplň sa dá vymeniť už za pár EUR. Ja to mením vo firme Livonec za 2,50 €, majú pobočky po celo slovensku.Z jedne náplne vyjde možno aj 100 l sódy. Nerátam, či je to lacnejšie alebo drahšie, ako z obchodu. Ani umývačku riadu neporovnávam s nákladmi pri ručnom umytí riadu. Jednoducho to mám a hotovo.

Ak si to chceš kúpiť, nepýtaj sa nikoho. Je to tvoje rozhodnutie. Nepočítaj, či to vyjde viac alebo menej, ako voda z obchodu. Ak to chceš prepočítavať, alebo kupovať len preto, aby si ušetril, tak to nekupuj.
arizona
09.11.17,10:56
Poznam viacero ludi,co maju tento pristroj doma.Nechcu pit vodu balenu v plaste.Druhy dovod je ten, ze nechcu planetu zbytocne zatazovat dalsim plastovym odpadom. U nas je dost tvrda voda,pristroj pracuje bez problemov.
evuš
09.11.17,11:05
Súhlasím s Chobotom i Arizonou... my máme tiež veľmi tvrdú vodu, Sodastream už skoro 2 roky /tú najlacnejšiu asi verziu/ a nemôžeme si vynachváliť, bývame na 4.poschodí bez výťahu, tak si vieš predstaviť, čo obnášalo nosenie tých PET flašiach hore...a čo sa týka chuti nehovoriac, ak máte radi sódu, tak určite Sodastream odporúčam...
lubko6394
09.11.17,11:58
Však ja nebránim inému názoru. Ja mám len skúsenosť ešte so starými sifónovými fľašami že keď som sa rozhodol napiť tak to len zasyčalo a mohol som zarábať znovu, trepať s fľašou a mať tie svoje 2 deci. A s miestom pre fľaše a donáškou problém nemám, raz mesačne kúpim v rámci veľkého nákupu 2-3 x 6 ks a mám ju stále k dispozícii bez trepania. Každý sa ale musí rozhodnúť sám čo jemu vyhovuje.
evuš
09.11.17,12:22
So Sodastream nič netrepeš :D
lubko6394
09.11.17,13:21
Tuto sa síce netrepe ale ak som dobre porozumel tak zakaždým sýtim alebo minimálne našróbovávam/zašróbovávam. Priznám som lenivý a z hnusného plastu si odlejem kedy a koľko chcem čo by pri výrobe asi tak jednoduché nebolo. Ale už som mimo misu, otázka nebola o lenivosti ale či sa sodastrream oplatí pri tvrdej vode.