kariera1
09.11.17,23:31
buchač
09.11.17,22:53
Nezistíš...nedá sa.
kariera1
09.11.17,22:58
Ani podla puk kodu?
buchač
09.11.17,23:05
ivka70
10.11.17,07:26
Najjednoduchsie: strc ju do nejakeho mobilu, nastav zobrazovanie cisla a zavolaj si.
Ak je karta aktivna, zobrazi sa ti telefonne cislo.
Inak jedine operator.
kariera1
10.11.17,07:29
Vdaka. Ja Puk kod poznam ,je v stieracej casti ,no chcem zistit telefonne cislo karty na zaklade udajov ktore viem- ICCID,PUK,PUK2.
buchač
10.11.17,09:28
Ivka...

Tu sa jedná o dve veci.
ICCID je jedno číslo. Je to evidenčné číslo SIM karty.
Telefónne číslo je číslo iné.
Navzájom absolútne nesúvisia.
vicktor
10.11.17,09:46
ICCID pozna (hoc nepotrebuje) a chce vediet telefonne cislo.
Podla mna Ivka dobre napisala, cislo sa prezradi samo.
ivka70
10.11.17,09:59
ja ani netvrdim, ze suvisia, ale cislo sa zobrazi, ak vola a ma take nastavenia, ze sa zobrazit ma
vicktor
10.11.17,14:18
Kto zamiena? A s cim inym?
Chce zistit telefonne cislo, ICCID pozna (aj dva PUKy) a nepotrebuje ho rozsifrovat ani menit.
taiko
10.11.17,19:08
Pomocou udajov, ktore spominas telefonne cislo nezistis. Iba operator ma obidva udaje, resp ich vidis na svojej zmluve o pripojeni.Karta je z Orange, tak sa skus opytat tam.Prilozeny mas priklad zo zmluvy, aby si vedela o com pisem

EDIT: Potvrdene. Staci zavolat do Orange a po nadiktovani 12 miestnej casti ICCID Ti povedia telefonne cislo.
misoft
10.11.17,19:20
Z týchto údajov nezistia nič. ICCID má 19 čísel! A tam ich je len 12!
buchač
10.11.17,19:34
misoft...vysvetli im to po lopate.
Môj príspevok asi nestačí, aj keď je to tam podrobne rozpísané.
misoft
10.11.17,19:38
Ja im radšej tú lopatu dám.... :D:D:D... nebudem predsa ja robotovať s lopatou....
kopretinka
10.11.17,19:43
prečo chce zisťovať tel.číslo podľa hentých čísel? Prečo ho nezistí tak,ako píše ivka?
buchač
10.11.17,19:46
kopretinka (Dnes 20:43) prečo chce zisťovať tel.číslo podľa hentých čísel? Prečo ho nezistí tak,ako píše ivka?
===================
To je tá správna otázka...
PREČO ?
kariera1
10.11.17,21:00
Jednoducho chcem zistit telefonne cislo....nic viac.( vylupnutu simkarticku nemam,preto ju nemozem strcit do mobilu a prezvonit sa) chcem ale vediet jej tel.cislo.
taiko
10.11.17,21:39
@misoft treba si vec prestudovat, predtym, nez odpovedame ;)
Prvych 7 cisel je identifikator vydavatela SIM karty. V tomto pripade je to ORANGE SK, teda prvych sedem cisel je 8942101.
Netreba teda zavadzat zadavatelku ;). V orange jej budu vediet povedat ake je to telefonne cislo. Otazkou ale zostava, ci budu chciet povedat. ( napr ak to cislo nie je zaregistrovane na nu )
taiko
10.11.17,21:40
Chod do Orange. Ak budes vediet preukazat, ze to cislo/SIM karta je registrovana na Teba, alebo na Tvoju firmu, tak by Ti mali vediet povedat ake cislo to je. Je ale zvlastne, ze nevies ani cislo a ani nemas SIM-ku ;)
misoft
11.11.17,10:29
@taiko:
taiko (Včera 22:39) @misoft treba si vec prestudovat, predtym, nez odpovedame
Prvych 7 cisel je identifikator vydavatela SIM karty. V tomto pripade je to ORANGE SK, teda prvych sedem cisel je 8942101.
Netreba teda zavadzat zadavatelku . V orange jej budu vediet povedat ake je to telefonne cislo. Otazkou ale zostava, ci budu chciet povedat. ( napr ak to cislo nie je zaregistrovane na nu )
-------------------------------------
A) Ja nezavádzam - to zavádzaš TY!
B) http://www.imei.info/faq-what-is-ICCID/ - z toho:
"ICCID (Integrated Circuit Card Identifier) - A SIM card contains its unique serial number (ICCID). ICCIDs are stored in the SIM cards and are also printed on the SIM card during a personalisation process. The ICCID is defined by the ITU-T recommendation E.118 as the Primary Account Number. A full ICCID is 19 or 20 characters." - teda, KTO SI TO NENAŠTUDOVAL?

Teda TY - skôr, než sem niečo napíšeš, tak si to PREŠTUDUJ!!!!!!!
taiko
11.11.17,11:59
ach jaj a to Ta nenapadlo, ze ten co karty vydava, na svoje SIM karty nepotrebuje svoje cislo pisat, lebo je pre vsetky karty to iste a pre vydavatela jedinecne ?
Este raz, cislo z obrazku staci na sparovanie s telefonnym cislom.
Kabaka123
11.11.17,15:10
tak to je teda fakt divné...:):):)
kopretinka
11.11.17,15:17
sim nie je na jej meno,tak ju nemá a nevie ani tel.číslo,to je všetko.
Kabaka123
11.11.17,15:26
hmmm... tak to je jasné.... to nám došlo...
kopretinka
11.11.17,15:27
tai,ak je to na dobíjanie,žiadna zmluva nie je.
misoft
11.11.17,17:41
@taiko: Nezosmiešňuj sa! Mám pred sebou DVE karty od jedného operátora a tie čísla sú 19-miestné a každé je iné. Takže nemôže mať na svojich kartách jedného operátora ROVNAKÉ číslo ICCID!!!!!
Prečítal si si odkaz, čo som dal?
Preklad, aby si to KONEČNE POCHOPIL:
"ICCID (identifikátor karty s integrovaným obvodom) - karta SIM obsahuje svoje jedinečné sériové číslo (ICCID). ICCID sú uložené na SIM karte a počas procesu personalizácie sú tiež vytlačené na SIM karte."
Neexistujú dve karty s rovnakým ICCID!!!!
Pochopil si to už konečne?
taiko
11.11.17,18:35
@kopretinka ano ak je to karta na dobijanie zmluva nie je, ale vztah medzi mobilnym cislom a SIM je stale operatorovi znamy. Teda je vyzistitelny
taiko
11.11.17,18:39
@misoft musis pozorne citat, Ja som nepisal ze ICCID je rovnake, ja som pisal ze identifikator vydavatela karty (cislo toho, kto karty vydava), ktory je sucastou ICCID je rovnaky a preto nema vyznam aby ho pisal na kazdu kartu, co vysvetluje, ze na zadavatelkinom obrazku nie je. Pre Orange Sk je to 8942101. Pozri si dalsie obrazky, co som pridal. Snad pomozu pochopit. Alebo mozno toto https://imei.org/iccid-details-about-sim-integrated-circuit-card-identifier/

Takze este raz z informacii, ktore zadala zadavatelka, operator vie zistit telefonne cislo.

PS: Noze daj fotky tych dvoch SIM kariet od jedneho operatora
kopretinka
11.11.17,20:04
toto bola odpoveď na tvoju vetu:".....ich vidis na svojej zmluve o pripojeni".
taiko
11.11.17,20:11
@kopretinka akiste si nepostrehla slovicko " resp." (pripadne), ktore som v onej vete pouzil. Je jedno ci ona ma zmluvu, alebo nie, Orange ma oba udaje. Ale uz ma ludia nebavi to dalej vysvetlovat. Zadavatelke som odpovedal aj som sa pokusil vysvetlit. Hadam to zadavatelke pomohlo.
taiko
11.11.17,20:53
Potvrdene. Staci zavolat do Orange a po nadiktovani 12 miestnej casti ICCID Ti povedia telefonne cislo. Informacia pochadza z Orange.
kopretinka
12.11.17,00:32
ale tu nejde o slovíčko "respektíve".
Ja som iba napísala,že pri dobíjacej karte nie je žiadna zmluva.čiže tvoja fotka nemá zmysel,ak je to dobíjacia karta.
Že operátor má nejaké údaje,to nemá vplyv na to,že pri dobíjacej karte nie je zmluva.
Staci zavolat do Orange a po nadiktovani 12 miestnej casti ICCID Ti povedia telefonne cislo....Hej? aj keď to nie je moja simka?
taiko
12.11.17,08:12
ano aj ked to nie je Tvoja SIM-ka. Sam som sa divil.
bodliak
12.11.17,08:45
Tak si im mohol nadiktovat cislo z obrazka, capnut sem telef. cislo a nezmyselnym debatam by bol koniec.
buchač
12.11.17,08:54
Súhlas bodliak...

Aj preto som vymazal tie svoje príspevky, čo dal/a kariera.
Druhým dôvodom bolo to, že (aspoň taký dojem mám) si niekto robí prdel.

V tejto "problematickej" téme http://www.porada.sk/t302612-je-mozne-vyziadat-si-v-orange-i-vypis-hovorov-zo-simkarty.html#post2993803 si niekto solídne sám sebe protirečí.

Najlepšie by bolo tému zamknúť a fertig.