83gene
11.11.17,14:25
Zivnostnik neplatca dph prepravuje tovar slovenskej firmy do statov eu. Ma povinnost registrovat sa pre dph? Fakturovat prepravne sluzby bude slovenskej firme.
Reina
11.11.17,20:04
Miesto dodania pri preprave tovaru je podľa § 15 ods. 1. To jest v SR, lebo odberateľ má sídlo v SR. Nie je potrebná registrácia, ak nie je obrat 49 790 za 12. predch. mesiacov. preprava tovaru vyfakturuje dodávateľ bez dane.