frida
14.11.17,08:51
Slovenská spoločnosť/ platiteľ DPH/ sprostredkuje obchody v SR pre českú firmu / české IČ DPH/. Koná v mene českej firmy na jej účet a fakturuje len mesačnú províziu. Zmluvy neuzatvára. Ako posúdiť miesto ZP pre DPH? Provízia s DPH , alebo prenos daňovej povinnosti?
Reina
14.11.17,13:04
Podľa môjho názoru sprostredkovanie pre zdaniteľnú osobou - § 15 ods. 1 - prenos daňovej povinnosti na príjemcu. Tj. Mimo DP DPH , transakciu uviesť v SV DPH - kod 2.
frida
14.11.17,14:22
Dííík.
frida
15.11.17,08:52
Reina, nedá sa vec vyhodnotiť aj podľa §16, odst.13?
Reina
16.11.17,09:56
nie, lebo toto špeciálne pravidlo platí iba pre nezdaniteľné osoby :-).