mimidi
30.07.06,20:08
Pracuje u nás chlapík na DOVP a je evidovaný na ÚP, mala som mu vystaviť potvrdenie o mesačnom zárobku, ja som to nikdy nerobila a išla som sa poradiť do firmy čo sa venuje účtovníctvu. Tam mi pani tvrdila ,že VYHLÁSENIE nepodpisuje žiadny dohodár a ani brigádník ( a ja som ho mala s týmto pánom podpísané) a vraj musím dodatočne podať OZNÁMENIE na DÚ a doplatiť. Dohodárovi som vystavila potvrdenie kde som základnu mzdu skrátila o preddavok na daň.
1. Je ptvrdenie zlé ?????????????
2. Má účtovníčka pravdu o vyhlásení???????????
3. Čo mám robiť????????????
Som zúfalo zúfalá :mee:
ondrejvla
30.07.06,18:19
Pracuje u nás chlapík na DOVP a je evidovaný na ÚP, mala som mu vystaviť potvrdenie o mesačnom zárobku, ja som to nikdy nerobila a išla som sa poradiť do firmy čo sa venuje účtovníctvu. Tam mi pani tvrdila ,že VYHLÁSENIE nepodpisuje žiadny dohodár a ani brigádník ( a ja som ho mala s týmto pánom podpísané) a vraj musím dodatočne podať OZNÁMENIE na DÚ a doplatiť. Dohodárovi som vystavila potvrdenie kde som základnu mzdu skrátila o preddavok na daň.
1. Je ptvrdenie zlé ?????????????
2. Má účtovníčka pravdu o vyhlásení???????????
3. Čo mám robiť????????????
Som zúfalo zúfalá :mee:

Potvrdenie vystavíš nasledovne :
1/- potvrdzujeme týmto, že pán x.y. odpracoval u nás v mesiac jún 2006 (napr.) 64 hodín ( nakoľko môže odpracovať keďže je v evidencii ÚP len 16 hodín týždenne) a jeho hrubý príjem za sledované obdobie činí 3200,- Dk,
2/ - účtovníčka nemá pravdu o vyhlásení, zamestnanec je sám zodpovedný za to, že podpísal vyhlásenie k dani z príjmov, vydáš mu potvrdenie o príjme za obdobie, kedy bol zamestnaný,
3/ - neplaš sa!

No, dúfam, že som ťa nedomotala!
brm
30.07.06,18:29
v prvom rade by si mala pani "účtovníčke" doporučiť, aby si prečítala zákon o dani z príjmov...hlása bludy z presvedčenia alebo si chce ušetriť robotu?...a ty sa nedaj
mimidi
31.07.06,02:14
Ďakujem za radu. Takže mu mám vystaviť nové potvrdenie,keďže to chybné už zaniesol? Alebo mám ísť to osobne vymeniť na úrad práce?
STRELEC
31.07.06,04:35
Ďakujem za radu. Takže mu mám vystaviť nové potvrdenie,keďže to chybné už zaniesol? Alebo mám ísť to osobne vymeniť na úrad práce?Opravené potvrdenie by som dal zamestnancovi. Takéto potvrdenie budú asi aj tak od neho chcieť opakovane, tak tam zanesie nové aj to opravené. Z pohľadu úradu práce sa aj tak nič nemení. Ich zaujíma zrejme iba dodržanie ustanovenia o maximálnom príjme a počte hodín. Netto príjem ich asi ani nezaujíma.
Gabi03
31.07.06,05:15
Opravené potvrdenie by som dal zamestnancovi. Takéto potvrdenie budú asi aj tak od neho chcieť opakovane, tak tam zanesie nové aj to opravené. Z pohľadu úradu práce sa aj tak nič nemení. Ich zaujíma zrejme iba dodržanie ustanovenia o maximálnom príjme a počte hodín. Netto príjem ich asi ani nezaujíma.

Ja som voľakedy dávala takéto potvrdenia aj o čistej mzde, pretože ak by mali príjem nižší ako nejakú tú podporu, úrad práce im doplatí ten rozdiel. (To bolo tak pred cca 2 rokmi.)
mimidi
31.07.06,05:35
:):):):):) ĎAKUJEM