Verwest
15.11.17,06:05
Čaute, ak nájdem výrobcovi zákazníka môžem sním uzavrieť zmluvu, kde by bola uvedená fixná cena, za ktorú by mohol výrobca predávať mnou nájdenému zákazníkovi daný tovar?

Napr. Mne by to predali za 2€ ale ja to viem predať za 3€. Dohodnem sa s výrobcom aby danému zákazníkovi predával za fixnú cenu 3€ za jednotku.

Potrebujem dosiahnuť to, aby cena 3€ za jednotku bola už pevná a aby som mal v tomto prípade províziu 1€ za jednotku resp. aby mnou nájdený zákazník nemal možnosť ma obísť alebo ešte tlačiť cenu dolu a tým znižovať moje provízie.

Diik :)
misoft
15.11.17,10:37
Hmmm.... takže marža 30%.... A ty ako medzičlánok, spostredkovateľ.
Ja byť na mieste toho výrobcu - vykašlem sa na teba abu dem dodávať zákazníkovi priamo - za cenu 2,5€ - a zarobí aj výrobca a aj zákazník.
Verwest
15.11.17,11:22
Chcel som to riešiť tak, že si tovar nakúpim a zákazníkovi ho predám sám, ale vzhľadom na to, že nie som platca DPH sa mi to absolútne neoplatí...výrobca je z EU tak mi tovar predá s ich DPH a moj zákazník by tiež musel zaplatiť DPH a ani nárok na odpočet by nemal keďže nie som platca DPH. Tak to chcem spraviť tak ako píšem.
Marža je podľa mna úplne v poriadku, keďže ten tovar je vyrobený v EU firmou a nie u nás v SR.

Ak by som bol platca DPH tak ani nerozmýšľame a tovar kupujem a zákazníkovi predávam sám. Ale nie som, tak si chcem poradiť inak, ale chcel by som to mat nejak ošetrené aby som napr pri druhom obchode už nebol vynechaný. Nie je to len tak zohnať dobrý kontakt na výrobcu a ja ho niekomu len tak darujem.
vicktor
15.11.17,11:40
Tak poloz dalsiu otazku - ako sa stat platitelom DPH.

OT: ja som platitel DPH, vidim to na blockoch z potravin aj za priemysleny tovar.
Verwest
15.11.17,13:57
nemám na to obrat aby som sa stal plátcom ale je pravda, že by to bolo najideálnejšie ním byť
JankaO
15.11.17,15:36
Existuje § 4 DPH a na základe neho môže subjekt požiadať aj o dobrovoľnú registráciu.
Inak v zmluve o sprostredkovaní si na základe zmluvnej voľnosti môžete dohodnúť pravidlá, aké budú obom stranám vyhovovať.
profesional
28.11.17,18:29
Tebe môže byť jedno, za koľko bude výrobca s ktorým spolupracuješ vec predávať odberateľovi.

Ty potrebuješ mať dohodnutú konkrétnu províziu za sprostredkovanie. A je na výrobcovi, aby si to zakalkuloval do svojej cenotvorby tak, aby na tom nebol stratový.

Dohoda o koncovej cene cez sprostredkovateľa môže byť za istých okolností považovaná za praktiku proti hospodárskej súťaži a môže to skončiť prúserom na Protimonopolnom úrade SR.