vladis77
15.11.17,08:15
Zdravim,potrebujem prerobiť pôvodnú vzdušnú prípojku na zemnú a bude sa podrazat cesta a prípojka bude v 75 chrániče. Chcel by som vedieť,či môžem aj ostatné káble ťahať v tej istej chrániče,teda káblovku(koaxial) a internet(lan kábel). Či to tak môže byť.
Ďakujem.
Xanti
15.11.17,07:18
No tuším mne kedysi elektrikári spomínali, že koaxial nemá ísť vedla kábla elektrického lebo bude rušiť príjem. Takže podla mna by si mal mať aspon dve chráničky .
canbo
15.11.17,14:07
Ak sa jedná o kábel prípojky tak určite nie. Nielenže to je v rozpore z STN normou
( ktorá vyžaduje aj 10cm medzi chráničkami)., ale je to aj nepraktické. Je problematické pri výmene,doplnení. Včera sa ťahalo v metalike dnes v optike a zajta ...
NORMA aj tu:http://www.stavba-az.sk/viewtopic.php?f=19&t=775
vladis77
15.11.17,17:04
no to si ma nepotesil,pretoze chcem robit novu strechu a koli tomu vlastne budem menit pripojku,aby som na strechu netahal 3 kable,som to chcel potiahnut vsetko spolu.Takze prerabam pripojku zbytocne,kedze aj tak budem viest kable na strechu.Mal som si to overit skorej,nie az teraz,ked uz idem realizovat prepich pod cestu.
dik
canbo
16.11.17,17:06
Prepych je dostatočný na dve chráničky, jednu na silovú a druhú ostatné.
vladis77
16.11.17,19:45
No do vpichu sa hneď ťahá 75mm chranicka. Jedná sa mi len o súbeh pod cestou,ostatné bude ručne kopané,tam by sa mohlo viesť nn po jednej strane ryhy a káblovku+internet po druhej. Ešte som rozmýšľal,že v súbehu pod cestou dať koaxial a lan do tienenia,hliníkovej trubky. Nebolo by to tak v poriadku? Alebo by sa mohli do vpichu dať 2 chranicky,ale aj tak by boli tesne pri sebe. Možno by pomohlo ich dať kovové?