partner
12.11.04,14:27
Chcem sa opytat ak mam zaevidovany zaväzok v czk v JU a dam ho uhradit co s kurzovym rozdielom vypocitanym ku dnu uhrady kde sa eviduje?
agata
12.11.04,13:37
V JU nemusite účtovať kurzový rozdiel. Nákladom alebo príjmom je suma,
ktorá bola skutočne uhradená. Sumu do evidencie doplňte po uhradení.
renča1
14.01.05,11:16
naúčtuješ českú faktúru prepočítanú kurzom nbs dňom vystavenia a kedˇ
ju uhradíš tak kurzový rozdiel ti vznikne, ale kurzový rozdiel účtuješ v JU až ku 31.12.2004 NBS. V JU sa priebežne kurzové rozdiely neúčtujú až k 31.12.2004. Kurzové rozdiely eviduješ v peň.denníku ako uzávierkové operácie s dátumom k 31.12.2004 ako kurzová strata alebo zisk
toria
22.08.06,11:36
:mee: Prosím o pomoc
Prvý krát som uhrádzala českú faktúru z účtu v slovenských korunách. Vznikol mi tam rozdiel. Teraz mi v záväzkoch eviduje túto fakturu so zostatkom -763,- Skk to je kurzový rozdiel, ale ako ho teraz zaúčtujem, aby som faktúru mala 0,- teda úplne vyrovananú?
BOBY
22.08.06,12:04
V evidencii faktúr-záväzkoch si zaúčtuj úhradu vo výške kurzového rozdielu s doprovodným textom: kurzový rozdiel. Ovšem, ak účtuješ v JÚ.
toria
22.08.06,12:05
V evidencii faktúr-záväzkoch si zaúčtuj úhradu vo výške kurzového rozdielu s doprovodným textom: kurzový rozdiel. Ovšem, ak účtuješ v JÚ.

o.k., ale to vyšlo naopak, že som zaplatila viac, mám tam mínusovú položku a účtujem jednoduché v alfe.
Mám to riešiť interným dokladom?
renča1
23.08.06,06:02
o.k., ale to vyšlo naopak, že som zaplatila viac, mám tam mínusovú položku a účtujem jednoduché v alfe.
Mám to riešiť interným dokladom?

V alfe chod do evidencii, závazky , vyber si daný závazok na ktorom ti vznikol kurz.rozdiel a klikni oprav. Ked klikneš na oprav, tak sa ti rozbalí faktúra a dole si klikni na pridaj, vyskočí ti malá tabuľka do ktorej vpíšeš dátum poslednej úhrady-kedy vznikol KR, uvedieš mínusovú čiastku a do textu udáš že ide o kurzový rozdiel. Potom už len klikneš na OK a ked sa nastavíš znova na faktúru , tak už nebude svietiť, bude vyrovnaná.
toria
23.08.06,07:31
V alfe chod do evidencii, závazky , vyber si daný závazok na ktorom ti vznikol kurz.rozdiel a klikni oprav. Ked klikneš na oprav, tak sa ti rozbalí faktúra a dole si klikni na pridaj, vyskočí ti malá tabuľka do ktorej vpíšeš dátum poslednej úhrady-kedy vznikol KR, uvedieš mínusovú čiastku a do textu udáš že ide o kurzový rozdiel. Potom už len klikneš na OK a ked sa nastavíš znova na faktúru , tak už nebude svietiť, bude vyrovnaná.


Je to presne tak ako si písala, Ďakujem, Ďakujem, ďakujem