mondes
15.11.17,11:47
Ahojte, živnostník, prevádzkujúci obchod s potravinami, prijíma od zákazníkov za nákup tovaru aj stravné lístky. Následne ich on využíva na nákup ďalšieho tovaru do obchodu. Je to správne? Nemal by ich vrátiť strav. spoločnosti? Alebo?....
Ďakujem Vám veľmi pekne.
jslancik
15.11.17,10:56
je to úplne normálna vec. inkriminované firmy, ktoré na tom tratia (čo je veľmi otázne), zatiaľ neprišli na spôsob, ako to obmedziť... A aká bola vlastne otázka? ako to máš zaúčtovať?
kopretinka
15.11.17,11:06
Nie je to správne.Mal.Na alebo? neviem odpovedať
vicktor
15.11.17,11:35
Robi sa to, ale normalne to nie je. V hypermarkete pokladnicka listky hned oznaci a druhykrat sa uz nepouziju.
Slak ma ide trafit ked niekto predo mnou "plati" masivny nakup balickom gastracov vsetkych moznych farieb a hodnot.
jslancik
15.11.17,11:37
hypermarkety nemôžu od svojich dodávateľov nakupovať za stravné lístky :D inak by to robili... To, že niekomu trvá platenie dlhšie, nie je dôvod na nervozitu.
mondes
15.11.17,14:32
jslancik: Ďakujem, áno, pýtala som sa už aj v inej téme, ako to zaúčtovať. Totižto príjem v ERP má rozdelený na hotovosť, šeky a kredit. Kredit, tak to je platba kartou a to účtujem ako výdavok na PP a v banke ako príjem PP. No neviem, ako v JÚ zaúčtovať, ak na bločku z ERP je platené aj str. lístkami. V pokladni to bude príjem ERP a ďalej? Musím nejako rozlíšiť hotovosť, ktorú má v pokladni a počet SL. Mám si urobiť ešte jednu pokladnicu čisto len na gastráče? Ale ja ani neviem, kedy, na ktorý nákup tie gastráče použil. Fakt som v koncoch.
kopretinka
15.11.17,22:26
kedy si videl v hypermarkete označovať lístky?pred 10rokmi možno....a robilo sa to,aby sa zamedzilo krádežiam lístkov.Iný zmysel to nemá,lebo hypermarket lístky vráti vydavateľovi,takže sa nemajú ako druhý krát použi...do hypermarketu totiž už prídu druhý krát použité-platia nimi majitelia reštaurácií,pizérií,bufetov....atď
danculka
21.11.17,08:27
Riešenie tejto situácie by zaujímalo aj mňa, nevie nikto?