holv
15.11.17,20:36
Dobrý deň.
Bývame v rodinnom dome na dedine. Od istého času počujem v dome (žiaľ najviac v spálni) neustály hukot. Je to taký, ako to nazvať, tichý hukot. Akoby bolo u suseda na dvore naštartovane auto. Je to skoro akoby vibrácie.
Mimo domu to počuť nie je.
Prvá vec, ktorú som urobila bolo, že som vypla hlavný istič od domu, no neprestalo to.
Prosím o radu pripadne o skúsenosti, na koho sa obrátiť, kto by mi vedel nejako zmerať tento hukot, prípadne zistiť zdroj.
Skôr ako sa zbláznim. Nedá sa mi pri tom spať.
Za každú radu ďakujem. Zuzana
buchač
15.11.17,19:41
Ak to nebude u Teba, tak hľadaj o dúm dál.
Ja napríklad občas "počujem" susedove čerpadlo, ktoré má v pivnici.
Skús sa vybrať týmto smerom.

Alebo ;)
https://www.csfd.cz/film/267964-krotitele-duchu/prehled/
holv
15.11.17,19:44
Susedov dom je od toho nášho vzdialený cca 15metrov,a neverim žeby mu išlo čerpadlo nonstop
ZahradnikAmater
15.11.17,21:41
A čo ústredné (teplovodné) kúrenie? Ja ten hukot počas zimnej vykurovacej sezóny neznášam, žiaľ musím ho vydržať.
arizona
16.11.17,05:41
Na zmeranie hluku,ci vibracii je vela firiem, najdi si nejaku v okoli,napr. https://www.azet.sk/katalog/meranie-hluku/
Zda sa mi, ze aj regionalny hygiena /vugoogli si podla okresu/ ponuka tuto sluzbu.

Skus vylucovacou metodou hladat pricinu doma /moze to sposobovat napr. kotol,domaca vodaren,stara mraznicka a pod./

Potom patraj dalej.Co sa nachadza za murom domu u susedov? Nema sused nahodou v blizkosti domu garaz,ci vodomernu sachtu?Nemas pri dome el.stply? Vonku nemusis pocut nic,niektore zvuky a vibracie sa ti mozu sirit cez zaklady,mury...a pocujes ich hlavne v noci,ked je tichsie.

Nas byvaly sused mal tiez dom postaveny dalej,ale vodomernu sachtu mal na kraji pozemku,blizko nasho domu.Namontoval domacu vodaren a tiez sme sa odvtedy v noci budili na hluk,lebo sa to spustalo kazdu chvilu.

Doplnenie : priectaj si tuto debatu https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/12036/hluk-zo-slovnaftu
Nepribudla nejaka nova firma vo vasom sirsom okoli?
vicktor
16.11.17,07:16
Pocuju a vadi to aj dalsim clenom domacnosti?
Ci nahodou nemas zdravotny problem.
arizona
16.11.17,10:41
Niektori ludia su citlivejsi,takze mozu im vadit zvuky,ktore inym nevadia. Tu minusku nemas odo mna. ..
vicktor
16.11.17,11:57
fajn
od nejakeho oneho stareho uja
buchač
16.11.17,12:03
Citujem :

holv
Prvá vec, ktorú som urobila bolo, že som VYPLA hlavný istič od domu, no neprestalo to.

arizona
Skus vylucovacou metodou hladat pricinu doma /MOZE to
sposobovat napr. kotol,domaca vodaren,stara mraznicka a pod./

-----------------------------
Hm....a to pri vypnutom hlavnom ističi by sa to dalo ako ? ;)
holv
16.11.17,12:14
Počuje to aj môj manžel, no kemu to neprekáža tak ako mne. Asi som senzibilnejsia. A asi keby mi hrabalo v hlave, tak to počujem všade ;-)
holv
16.11.17,12:17
Nie, kúrením to nie je:-|
holv
16.11.17,12:42
Presne tak, ako prvé som vylúčila príčiny v našom dome
holv
16.11.17,12:56
Ďakujem za odpoveď, budem musieť vygooglit nejakú firmu, lebo ja som mojou vyučovacou metódou neprišla na zdroj :-(
bodliak
16.11.17,13:15
Presne to by som sa ako prve opytal aj ja, ci tie zvuky pocuje aj niekto iny... Lebo moze to byt problem niekde este blizsie, ako su usi... V hlave samotnej.
korela
16.11.17,18:04
Nemáte vo vašom okolí silo? Tie počuť v noci viac.
"Nízkofrekvenčné zvuky (pod 500 Hz) sú obvykle generované veľkými motormi, ventilačnými systémami atď."
korela
16.11.17,18:14
MiOnCo
25.11.18,14:24
Ahoj... No zistila si nieco? Vyriesila si? Ja mam velmi obdobny problem a idem sa zblaznit... Preto zhanam kazdu informaciu zatial som nebol schopny naist zdroj a trva to uz tri mesiace non stop 24/hod denne... Priserny hluk...
expeeert
26.11.18,08:28
Možno si nejaký sused namontoval tepelné čerpadlo a ako začala zima, tak to spustil...
misoft
26.11.18,10:51
Otázka: nie je niekde v blízkosti vedene VN, VVN, transformátor?
Trafá (najmä tie veľké) totiž často vydávajú nf zvuk.
A - žiaľ - nf zvuk sa šíri na dosť veľké vzdialenosti (ako príklad si zober prírodu - slony, tie tiež vydávajú nf zvuk pre dorozumievanie a to až na vzdialenosť niekedy 4km).
MiOnCo
11.01.19,13:12
ako vyzera take VN trafo? byva namontovane na stlpe VN? alebo v nejakej rozvodni? chodim po okoli, badam ale nic som neobjavil... je to velmi dobre pocut aj vonku v zatvorenom odparkovanom aute... je to ako brum vo zvkuku pri dvojitom zemnni pri starych CRT... a pocut to vo velkej vzdialenosti od mojho domu v tom aute alebo aj ked si dam stuple do usi...
vicktor
11.01.19,13:21
miroslavka1982
17.09.23,09:06
nasli ste pricinu toho zvuku prosim Vas?
tiez to pocujem od isteho casu,takmer stale,nova stavba pobliz nie je,cerpadlo je ale dost daleko,a to teraz ani nejde, tiez som taky zvuk pocula mimo domu 1,5km v aute zavretom. mam pocit ze ked vyjde von z domu,nepocujem,alw v dome ano. vypli sme aj istic,aj tak to bolo pocut. co to je? dakujem