anka
31.07.06,08:08
Je povinna szco dochodca sa k 1.8.06 odhlasit z nem.poistenia? Alebo je to automaticky?
Evanka
31.07.06,06:13
Je povinna szco dochodca sa k 1.8.06 odhlasit z nem.poistenia? Alebo je to automaticky?
Netreba sa odhlasovať, vyplýva to zo zmeny zákona. Dobrovoľný platca sa prihlasuje.
aktaK
31.07.06,07:02
A ked prave teraz dochodcovi-SZCO bezi PN asi cca 6.mesiac, ma sa z Vásho pohladu prihlasit na dobrovolne nemocenske poistne, alebo nie.
Samozrejme, ze prave teraz neplati nic, ale ci ma dat prihlasku na dobrovolne poistne. Lebo ci mu v tej suvislosti nezrusia PN, ci zrusia mu ju tak, ci tak od toho 1.8.06?
jankasm
31.07.06,07:44
A ked prave teraz dochodcovi-SZCO bezi PN asi cca 6.mesiac, ma sa z Vásho pohladu prihlasit na dobrovolne nemocenske poistne, alebo nie.
Samozrejme, ze prave teraz neplati nic, ale ci ma dat prihlasku na dobrovolne poistne. Lebo ci mu v tej suvislosti nezrusia PN, ci zrusia mu ju tak, ci tak od toho 1.8.06?

Nie, nezrušia, PN ktorý začala pred 1.8.2006 bude pokračovať normálne ďalej, aj mu bude ďalej vyplácaná.
Ak bude chcieť, môže sa prihlásiť na dobrovoľné nemocenské poistenie z dôvodu neskorších PN. Pretože počas ďalších PN mu už nebude vyplácané nič, pokiaľ si nezačne platiť. A je tam ešte jedna podmienka, musí si to dobrovoľné nemocenské poistenie platiť 270 dní, až potom mu vznikne nárok na vyplatenie nemocenského.
aktaK
31.07.06,08:09
jankasm, dakujem za obe vycerpavajuce odpovede v oboch temach /aj dochodca a PN od 1.8./.
jankasm
31.07.06,08:25
jankasm, dakujem za obe vycerpavajuce odpovede v oboch temach /aj dochodca a PN od 1.8./.

Nemáš za čo. Ak budem vedieť, rada pomôžem aj nabudúce. :D ;)