X_D
16.11.17,21:22
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, keď teraz ukončím štúdium v prvom ročníku vysokej školy, a začal by som na inej od nasledujúceho šk. roku. Medzitým by som rád pracoval, brigádoval
To, že daňový bonus/rodinné prídavky zaniknút v tom období bez školy mi je jasné, rovnako ako to, že za posledný bakalársky rok by som doplácal, ale chcel som sa spýtať, či tieto bonusy znova nadobudnem keď znova od nasledujúceho septembra začnem študovať ? Samozrejme aj ukončím pracovný pomer. Či získam status študenta, rovnako ako moji rovesníci ktorý ale študujú bez prerušenia.
Ďakujem pekne
avalik
16.11.17,20:58
ano, po opatovnom prijati na studium a po zapise, budes mat statut studenta

nemusis ukoncit PP ak stihnes aj skolu, pripadne sa mozes dohodnut na skrateni uvazku, alebo prejst na DoBPS
X_D
16.11.17,22:40
takže aj daňový bonus pre rodičov získam tiež? predpokladám, že rodinné prídavky už nie
veronikasad
17.11.17,07:19
Pokiaľ budeš študentom denného štúdia, do veku 25 rokov môžu rodičia poberať prídavok na dieťa a ak splnia podmienku príjmu, aj daňový bonus. Ty môžeš počas štúdia pracovať, ani jednu z týchto dávok to neovplyvní.
X_D
19.11.17,22:09
ale keď ja nebudem študentom, od konca prvého semestra 2017 do začiatku semestra 2018 za to obdobie logicky nie, ale či to nejako ovplyvní keď začnem byť znova študentom od semestra 2018
veronikasad
19.11.17,22:13
Čo či ovplyvní? Tvoja práca?
monika1991
20.11.17,10:33
súhlasim s Avalik, len doplním že rodičia budú musieť na príslušnom UPSVAR opätovne podať žiadosť o prídavky s priloženým potvrdením o návšteve školy, spätne vypláca UPSVAR prídavky max. do 3 mesiacov
link na príslušné dokumenty: www.upsvar.sk/buxus/docs/SSVaR/tlaciva/Ziadost_o_PnD.pdf
www.upsvar.sk/buxus/docs/SSVaR/tlaciva/potvrdenie_o_nasvteve_skoly.pdf