1964babinka
17.11.17,10:53
Som držiteľ vodičského oprávnenia skupiny C , ale nie som vodič z povolania.Počul som,vraj v niektorých krajinách EU, napr. Rakúsko môže polícia odo mňa vyžadovať pri kontrole aj kartu vodiča aj keď vediem len osobné auto.Len na základe toho, že mám vo vodičskom preukaze aj skupinu C.
arizona
17.11.17,09:57
To jazdis sama, ci s rodinou? Alebo vozievas nejake skupiny ludi?
1964babinka
17.11.17,10:31
Čo to má s tým spoločné. Ale vraj aj keď idem sám.
arizona
17.11.17,10:54
Ma to s tym spolocne vela, pytala som sa preto,aby si dostala presnejsiu odpoved. Ked ides sam,nepotrebujes
El Cid
17.11.17,11:03
Podrobiť sa kurzu základnej kvalifikácie (ďalej len ZK) alebo pravidelnému výcviku (ďalej len PV) sú povinný všetci vodiči, ktorý chcú viesť vozidlá skupín C, C+E, C1, C1+E, D, D+E, D1, D1+E .........

http://www.profivodic.sk/zakladna-kvalifikacia-pravidelny-vycvik-a-kvalifikacna-karta?page=1

Zákon nikde nestanovuje, že vodič je povinný požiadať krajský úrad o vydanie kvalifikačnej karty. Problém : vodič je pri vedení vozidla povinný riadiť sa príslušnými zákonmi štátu na území ktorého vedie motorové vozidlo. A keďže jednotlivé národné znenia zákonov prijatých v súlade so smernicou 2003/59/ES sa môžu líšiť, nemusí vo všetkých krajinách postačovať preukázať s osvedčením o ZK alebo PV (navyše vydaním v národnom jazyku). Vodičom sa preto odporúča požiadať po splnení podmienok o vydanie kvalifikačnej karty, ktorej vzor je platný na celom území EU.

www.telecom.gov.sk/.../open_file.php?.../Kontrola_dokladov_profesionalneho_vodic...
viktorviktor
17.11.17,18:15