paprikovygulas
19.11.17,12:11
Zdravim vedel by mi tu niekto pomoct s pojmom polyfonna komunikacia co sa tyka marketingu, dnes som na tento pojem narazil a nikde som k tomu nic nenasiel dakujem za pomoc
buchač
19.11.17,11:21
Ing. Ľubomír Janoška
19.11.17,12:02
Ani nenájdeš. Máme kvázi odborníkov, ktorí nevedia správne používať štandardné pojmy, tak si vymýšľajú vlastné nezmysly. A robí im dobre, keď im nikto nerozumie.
Polyfónny znamená schopný vytvárať viacero zvukov naraz (klavír), jeho opakom je monofónny (klarinet).
misoft
19.11.17,15:40
Ja by som to vysvetlil asi takto:
Jeden kecá so zákazníkom - monofónna komunikácia, jeden kená so zákazníkom, ale ho nepustí k slovu - monofónna monotónna komunikácia, dvaja naraz kecajú so zákazníkom - polyfónna komunikácia.....:D:D:D
A zákazník je z toho jeleň......
paprikovygulas
19.11.17,16:44
:D konečne presná definícia každopádne dakujem obom už som čosi našiel o polyfonickom brandingu ale dalo to dosť zabrať
http://strategie.hnonline.sk/blogy/850877-koniec-integrovanej-marketingovej-komunikacie
Ing. Ľubomír Janoška
20.11.17,04:51
Ten link obsahuje krásnu ukážku vymýšľania nových slovných spojení mimo pôvodného významu (citujem): "Takýto typ brandingu si nazvime polyfonický. Termín polyfonický branding som adaptoval..."
Takže zoberie slovo, ktoré pozná, ale mu nerozumie a "adaptuje" ho na svoje potreby pripojením ďalších nesúvisiacich slov. Potom už ho treba iba rozosiať po svete, v čom plní dôležitú úlohu google a každý, kto sa k tomu vyjadrí, teda aj kritici popletených novotvarov, ako napríklad ja
:D