ZuzanaP
31.07.06,09:09
Začala som účtovať aj v OMEGE a chcela by som vedieť, či ste si v účtovom rozvrhu nechali všetky účty, alebo len tie, o ktorých viete, že s nimi budete účtovať.

Chcem si ho priložiť k smernici.
STRELEC
31.07.06,07:34
Začala som účtovať aj v OMEGE a chcela by som vedieť, či ste si v účtovom rozvrhu nechali všetky účty, alebo len tie, o ktorých viete, že s nimi budete účtovať.

Chcem si ho priložiť k smernici.Pri novej firme sa doplní účtovný rozvrh o AE podľa potrieb subjektu a Tvojich. Osnovu by som "neredukoval". O.i. nikdy nevieš, čo si kto zmyslí, čo sa v budúcnosti vyskytne. Navyše platná osnova je platná osnova.
ZuzanaP
31.07.06,07:41
Ďakujem veľmi pekne.
Manual
31.07.06,07:42
Začala som účtovať aj v OMEGE a chcela by som vedieť, či ste si v účtovom rozvrhu nechali všetky účty, alebo len tie, o ktorých viete, že s nimi budete účtovať.

Chcem si ho priložiť k smernici.
A veľmi opatrne rob s nastaveniami v programe, lebo ak to rozhádžeš, bude problém..:)
ZuzanaP
31.07.06,10:51
Ešte som s ním nič extra nerobila, okrem zadania analytiky pre Spotrebu materiálu a Ostatné služby.

Nejako som si nebola istá, tak som sa radšej poradila.
LubenaK
31.07.06,11:22
Ak chceš robiť analytiku, najlepšie je, ak si urobíš kópiu už z existujúceho účtu. Vtedy vieš, že všetky pôvodné nastavenia - ako napr. prenos do správnych výkazov - ostanú zachované, meníš iba názov a číslo analytiky.
suzuki
19.10.06,10:29
Pri novej firme sa doplní účtovný rozvrh o AE podľa potrieb subjektu a Tvojich. Osnovu by som "neredukoval". O.i. nikdy nevieš, čo si kto zmyslí, čo sa v budúcnosti vyskytne. Navyše platná osnova je platná osnova.

Osnovu by som ani ja neredukovala, ale v rozvrhu by som nechala naozaj len účty, ktoré reálne používam - hocikedy sa dajú predsa do rozvrhu stiahnuť z osnovy. Načo tam mať zbytočné účty??
LubenaK
19.10.06,12:08
Hlavne treba nechať nastavenie analytiky pre 343 - tá je naviazaná na automatiku zaúčtovania. Ak by si menila niektorý z tých účtov, musíš poopravovať všetky automatické predkontácie, v ktorých sa daný účet nachádzal - a to by bolo skutočne zbytočné a pracné.
Ak chceš redukovať účtový rozvrh, urob to tak, že používané účty si označ a potom si daj zobraziť iba označené. Tak sa Ti nebudú zobrazovať tie účty, ktoré nepoužívaš, ale tie nepoužívané by som nemazala.
Daniela81
31.03.11,06:39
prvýkrát nastavujem novú firmu v omege, prosím o radu - čo všetko okrem analytiky nastavujem v účtovnom rozvrhu? Už som si pooznačovala niektoré nedaňové účty (512 nad limit, 513, 543, 545, 501 - PHM nadspotreba), pretože tieto ako som si všimla, nie sú prednastavené ako nedaňové, ale dostalo sa mi, že ešte treba nastaviť smerovanie účtu na riadok v daňovom priznaní :-( no som z toho úplne na nervy, pretože s tým nemám žiadne skúsenosti.. viete mi pomôcť a poradiť konkrétne účty a riadky? Mnohokrát vďaka!!