Aliba
20.11.17,13:26
Firma platca DPH (veriteľ) si vymáhal cestou právnika svoju pohľadávku. Právnik neplatca DPH si vyfaktúroval službu. S dlžníkom sa dohodli sa na splátkovom kalendári a preplatení nákladov na právnika. Dlžník uhradil na účet veriteľa pohľadávku aj s nákladmi na právnika. Ako teraz postupovať s prijatou platbou za právnika z hľadiska DPH. Treba vystaviť faktúru dlžníkovi za právnika ? Ak áno tak s DPH alebo bez DPH?
martinez
21.11.17,11:56
ano treba vystavit fakturu, kde uvediete "Refakturujeme Vam pravne sluzby za.....". Ak ste platitelom DPH, faktura bude obsahovat DPH a to bezohladu na to, ze pravnik na Vas vystavil fa bez DPH... nakolko podla §9,4 zakona o DPH plati, ze ak ste vo svojom mene pre inu osobu obstarali dodanie pravnej sluzby, plati, ze ste tuto sluzbu sami prijali (od pravnika) a zaroven sami dodali (dlznikovi)
Aliba
23.11.17,12:38
Ešte by som sa chcela spýtať: právnik (neplatca DPH) nám faktúroval 1000 Eur. Čo bude základe dane pri vystavovaní našej faktúry voči dlžníkovi ? 1000 Eur+200DPH alebo 1000 Eur je už suma s DPH a základ bude 833,30 Eur ?Ďakujem
martinez
28.11.17,12:45
1000 eur + 200 eur DPH, t.j 1200 eur