durip
20.11.17,18:18
Dobry vecer,
som zamestnany v madarskej spolocnosti od leta tohto roku. V zmluve mam dohodnutu odmenu 1000€. Zamestnavatel mal problem identifikovat kam ma platit vsetky odvody pretoze sa vacsinu pracovneho casu zdrziavam na slovensku. Riesil som to na slovensku, oni v madarsku. Za cele obdobie mi chodili vyplatne pasky vo forintoch a po madarsky cize som nemal tusenie co tam je a co nie.
Momentalne je stav taky, ze zamestnavatel ma zmluvu so slovenskou uctovnickou firmou, ktora mi bude robit mzdy podla slovenskej legislativy. Problem je ale v tom, ze po cely cas mi zamestnavatel posielal sumu na vyplatu v hrubom, teda 1000€ a viac. Predpokladal som, ze je ta suma taka preto, pretoze su tam zahrnute percenta z predaja (kedze robim v rychloobratkovom obchode). Na moje prekvapenie to neboli odmeny za predaj ale tym, ze zamestnavatel nevedel vycislit vysku odvodov (kedze ziadne neplatil) tak mi posielal na ucet plnu vysku vyplaty v hrubom. Na toto som bol ale upozorneny az ked si zamestnavatel urobil zmluvu so slovenskou uctovnickou firmou.
Momentalne mam obavu ze mi zamestnavatel povie, ze rozdiel (hrube - ciste) musim vratit.
Ake si myslite ze su moznosti? Z mojho pohladu som bol uvedeny do omylu (vyplatna paska v madarcine a vo forintoch) a upozorneny na tento problem prilis neskoro.
Dakujem vopred za akykolvek nazor.