maped
20.11.17,23:06
Poprosím o poradenie. Ak mám doklad z ERP iba na servisná práca (jedná sa o opravu vozidla) v hodnote 480,- (dodávateľ nie je platiteľ dph), je to uznateľný výdavok pre právnickú osobu ktorá má vozidlo v obchodnom majetku? Na doklade z ERP nie je uvedené o aké vozidlo sa jedná? Ďakujem pekne.
c.s.i.
21.11.17,07:12
a nemámte k tomu nejaký podklad? nejakú objednávku, zákazku
maped
21.11.17,07:15
nemám nič, iba ten doklad z ERP. Mám vypýtať aspoň dodací list?
Ďakujem pekne.
c.s.i.
21.11.17,14:22
a keď sa dávalo do opravy auto?
DANAK1
22.11.17,09:42
Priložte zákazkový list. Veď pri príjme do servisu a pri vydávaní MV zákazníkovi po oprave ho mali dať podpísať.
gehri
03.01.18,00:46
Priložil by som všetko čo mi dali a dal to ako výdavok - pripadá mi divné, aby som JA skúmal relevantnosť dokladov - ja som pre ICH "povinnosť" laik, iba obyčajný spotrebiteľ, nejaká babka z dediny.. Predsa nemôžu robiť inú úroveň dokladov pre babku a inú pre podnikateľa.. A pri kontrole nech sa príslušná kontrolná jednotka v prípade nesprávnych/nedostatočných dokladov obráti na toho, kto si nesplnil SVOJU povinnosť.. Je to len môj názor, často sa zákon a normálnosť rozchádzajú..

Inak, pokiaľ si pamätám: povinnosťou servisu by mal byť doklad o príjme do servisu (pokiaľ oprava nebola robená na počkanie), na ňom riadne vyznačené to, čo sa a medzi kým deje, ten by vám nemal byť zrejme odňatý, následne po oprave by malo byť uvedené, komu a čo sa na čom dialo/opravovalo, prípadne podrobný rozpis materálu ak bol použitý, merná jednotka práce, jej hodnota, cena za ks materiálu atď.. Osobne som videl doklady z ERP -bolo tam EČ aj údaje majiteľa -pre iného to bolo ako výdavok nepoužiteľné..
Dav
03.01.18,07:34
A prečo by nebol, na doklad napísať perom ŠPZ -ku a hotovo.