Setty
21.11.17,11:51
Dcéra bude mať v januári 16 rokov a študuje v prvom ročníku na strednej škole. Môže brigádovať na dohodu ? Počula som že musí mať ukončenú povinnú 10 ročnú školskú dochádzku a keďže je prváčka nespĺňa to. Je to pravda ? Kto poradí ???
Tweety
21.11.17,12:01
Áno, musí mať ukončenú PŠD.
§ 11 ZP
4) Práca fyzickej osoby vo veku do 15 rokov alebo práca fyzickej osoby staršej ako 15 rokov do skončenia povinnej školskej dochádzky je zakázaná. Tieto fyzické osoby môžu vykonávať ľahké práce, ktoré svojím charakterom a rozsahom neohrozujú ich zdravie, bezpečnosť, ich ďalší vývoj alebo školskú dochádzku len pri
a) účinkovaní alebo spoluúčinkovaní na kultúrnych predstaveniach a umeleckých predstaveniach,
b) športových podujatiach,
c) reklamných činnostiach.
Setty
21.11.17,12:09
Ďakujem. Takže brigádovať môže až v 2 ročníku ?
evuš
21.11.17,12:16
Nie, už počas prázdnin môže brigádovať - samozrejme letných..po skončení šk.roku 2017/2018
Enyma
21.11.17,18:17
školský rok končí 31.08.
Pepa
22.11.17,07:50
Ak sa bavíme o ukončení povinnej školskej dochádzky, táto by mala byť vyznačená na vysvedčení a je spravidla 30.6. Dookola opakujúce sa tvrdenie, že môže brigádovať až po ukončení prázdnin ja zavádzajúce.
vicktor
22.11.17,07:56
"práca fyzickej osoby staršej ako 15 rokov do skončenia povinnej školskej dochádzky je zakázaná"
Podla tohto nasi "socialne znevyhodneni" spoluobcania z "marginalizovanych vylucenych skupin" ktori neabsolvuju aspon prvy rocnik strednej skoly NESMU pracovat? :)
Tweety
22.11.17,08:34
Vari si myslíš, že porušujú zákon?
veronikasad
22.11.17,08:59
Victor, 10-rocnu povinnú školskú dochádzku môžeš ukončiť aj v druhej triede základnej školy...
vicktor
22.11.17,09:38
Ja uz nie. :)