Nicola1
21.11.17,14:11
Dobrý deň. Zákazník si u mňa objednával tovar na firmu. Požiadal ma , či by som faktúru nevystavila na iný produkt. Chcem sa teda opýtať, či mu v tom môžem vyhovieť alebo radšej vystaviť faktúru na tovar, ktorý si skutočne objednal a bol mu odoslaný.
Za každú radu Vám ďakujem.
bodliak
21.11.17,13:16
Černotu a podvody nepodporujeme.
veronikasad
21.11.17,13:33
Ako ti bude sedieť sklad keď vyfakturujes niečo iné ako si vyskladnila?
Dav
21.11.17,13:44
Vystaviť na skutočne odobraný produkt. Ak by bol problém len v názve, možno by sa dalo nájsť kompromis, uvediem príklad: botasky. Sú evidované v sklade ako obuv športová dámska; ak botasky chce pre ženy do baliarne ako ochrannú obuv, požaduje text obuv dámska, vtedy by som vyhovela. Ak by chcel takto kúpiť dámske lodičky, už by som bola neoblomná. Tovar môže z rôznych dôvodov reklamovať a vtedy by mohol vzniknúť problém, čo kúpil a čo reklamuje a prečo sa nezhoduje názov predaného a reklamovaného tovaru. Takže prvá strana problému je z hľadiska neskorších udalostí, ktoré môžu nastať. Druhá strana problému je vlastná evidencia tovaru. Niečo som kúpila za účelom ďalšieho predaja, pomenovala a mám na to doklady o obstaraní tovaru a príslušnú evidenciu tovaru. Nemôžem predať a zaúčtovať to, čo nemám.