kalkulka
31.07.06,09:40
Zdravím všetkých poraďákov. Mám problém. Ako by ste riešili faktúru za zhotovenie reklamnej tabule, ktorá je vlastne označením firmy. Tabuľa má hodnotu vyššiu ako 30 000,-. Čo s ňou? Je to vlastne označenie prevádzky v zmysle Živnostenského zákona. Kam s touto tabuľou? Do majetku, alebo priamo do nákladov?
Paula
31.07.06,07:41
Zdravím všetkých poraďákov. Mám problém. Ako by ste riešili faktúru za zhotovenie reklamnej tabule, ktorá je vlastne označením firmy. Tabuľa má hodnotu vyššiu ako 30 000,-. Čo s ňou? Je to vlastne označenie prevádzky v zmysle Živnostenského zákona. Kam s touto tabuľou? Do majetku, alebo priamo do nákladov?

do majetku a odpisovať
kalkulka
31.07.06,07:44
A čo to vlastne bude? Nejaká drobná stavba, či čo vlastne?
Tweety
31.07.06,07:49
A čo to vlastne bude? Nejaká drobná stavba, či čo vlastne? A z čoho je tá tabuľa?Ak by bola z plastu tak je to 2.OS.
kalkulka
31.07.06,07:58
Myslím, že z plechu, teda konštrukcia je oceľová a tabuľa plastová.
Tweety
31.07.06,08:00
Myslím, že z plechu. Tak potom OS 3.
Paula
31.07.06,08:04
drobné stavby:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=169984&postcount=9

Mne tá tabuľa vychádza na 2. odp. skupinu....a kde, ako je umiestnená?
kalkulka
31.07.06,08:52
Je umiestnená pred bránou firmy, pri ceste.
Zuzana Boháčová
15.10.07,04:29
Dobrý deň,
prosím Vás,reklamnú tabuľu mám v OC 800 Sk.
Účtujem na 501 spotreba mat. alebo ost.služby-reklamné služby 518?:confused:
Ďakujem moc
Zuzana Boháčová
15.10.07,12:48
Dobrý deň,
prosím Vás,reklamnú tabuľu mám v OC 800 Sk.
Účtujem na 501 spotreba mat. alebo ost.služby-reklamné služby 518?:confused:
Ďakujem moc

halooo
prosím Vás,môžete mi skúsiť poradiť?
ďakujem
Danila
15.10.07,12:50
halooo
prosím Vás,môžete mi skúsiť poradiť?
ďakujemUrčite 501.
betka
15.10.07,17:04
Zdravím všetkých poraďákov. Mám problém. Ako by ste riešili faktúru za zhotovenie reklamnej tabule, ktorá je vlastne označením firmy. Tabuľa má hodnotu vyššiu ako 30 000,-. Čo s ňou? Je to vlastne označenie prevádzky v zmysle Živnostenského zákona. Kam s touto tabuľou? Do majetku, alebo priamo do nákladov?

Tento príspevok je už neaktuálny, ale predsa len:

Podľa pokynu MFSR publ. vo fin. spravodaji č. 3/1998, sú uvedené príklady stavby, kt. sú jej súčasťou a odpisujú sa spolu so stavbou v rovnakej OS:
- konštrukcie na upevnenie reklamných, informačných, propagačných a podobných zariadení.

V citovanom pokyne sú uvedené i príklady výrobných zariadení, kt. sú samostatnými technolog. zariadeniami a samostatnými hnuteľ. vecami odpis. oddelene od stavieb, a to napriek ich pevnému spojeniu so stavbou:
- informačné, propagačné a reklamné zariadenia.
Zoltán Kovács
15.10.07,17:13
halooo
prosím Vás,môžete mi skúsiť poradiť?
ďakujem

Halooo netrpezlivá poraďáčka,
pri rozhodovaní o spôsobe zaúčtovanie reklamnej tabuľe ako takej do nákladov treba skúmať či ide o poskytovanie služby - reklamy, alebo o vyhotovenú informačnú tabuľku - spotrebného materiálu.
V tomto prípade to bude účet 501 - Spotreba materiálu. Nedochádza k poskytovaniu služby - reklamy, ale bol vyhotovený nosič reklamy, informácie, ktorá je niekde umiestnená. Ak s umiestnením tabule budeš mať ďalšie náklady, napr. prenájom tak to sa účtuje na 518 - Ostatné služby. Pri oboch účtov odporúčam použiť analytickú evidenciu, aby bolo na prvý pohľad jasné, že sú to materiálové náklady (501), ktoré nie sú priamo spojené s výkonom činnosti (napríklad výrobný materiál - 501 001, spotrebný materiál - 501 002, kanc.potreby - 501 003...).