Mackovka
31.07.06,10:29
Máte niekto skúsenosti s meraním tlaku v domácnosti. Ktorý tlakomer je dobrý? Vďaka za radu.
bv_alexandra
31.07.06,08:42
Nakoľko mám problem z nízkym tlakom máme doma digitálny tlakomer. Je to dobrá vec ho mať doma pretože, ked som s tým mala väčšie problemy nemusela som chodiť každý den k lekárke si ho dať merať. Mame doma taky na zapästie a je spoľahlivý. Aj priateľ ho zčasu na čas použije pre kontrolu. Stal myslí 1300,- Sk a kúpila som ho v Ba v Avione v obchodíku ale neviem ako sa volal. Myslím si že na domáce použitie uplne stačí. Má pamäť na určitý počet merani ale to som nikdy nevyužila pretože som si to vždy zapísala do diara.
Danila
31.07.06,08:42
Keďže vysoký krvný tlak je pre mňa strašiak číslo jedna, mám tlakomery dva. Jeden klasický s fonendoskopom, ten je najpresnejší. Druhý pohodlnejší na zápästie, ale vtedy opakujem merania trikrát za sebou a spriemerujem. Robím to roky, funguje to.
STRELEC
31.07.06,08:54
Asi dva roky užívam pilulky na vysoký tlak. Najprv som dostal tlakomer klasický. Ten je údajne presný a relatívne lacný. Ovšem mal jednu chybu - tlak mi musel merať niekto, spravidla dcéra.
Preto som poriešil elektronický, nie na zápästie. Presný, s pamäťou, ciachovaný. Značka OMRON (japonský či aký). Akciové tlakomery v sieťových obchodoch by som rozhodne nekupoval, sú údajne len veľmi orientačné. Tlak si meriam len veľmi sporadicky. Upravil som životosprávu: prestal som dosáľať a keď ja niečo vyrím, dám soli menej. To moje svedomie dostatočne uspokojuje.
KEJKA
31.07.06,09:40
tiež ma to zaujíma, dcéra mi tiež radí len klasický kvôli presnosti. Ale ja si to chcem merať sama a pravidelne. Takže OMRON? hm, kto sa ešte pridá so skúsenosťami?.
Stina
31.07.06,09:47
OMRON je dobrý, ale kúp na pažu a nie na zápästie. Je presnejší ako zápästný.
lenkak
31.07.06,16:56
Omron

http://www.celimed.sk/

Nemám síce tento typ, ale všade ho odporúčajú.
Marína
31.07.06,17:58
Môj názor je taký, že najlepšie je odmeraný tlak ten, ktorý počujem, čiže s fonendoskopom. Mala som aj digitálny, ale tie zvyčajne merajú viac a keď sa mi pokazil(nameral mi 220/125), tak tlak mi skoro aj stúpol na tú nameranú hodnotu. Odvtedy dôverujem len svojim ušiam. Viem, že by som si nemala tlak merať sama, ale robím to a odpočítam si cca 5 z nameraného tlaku.
Fonendoskop nemusí byť lekársky. Tie sú dosť drahé. Spolieham sa na tlakomer s fonendoskopom za cca 1000 Sk. Aj v zdravotníckych potrebách mi tvrdili, že sú s ním dobré skúsenosti. Potvrdzujem to, lebo si občas nameraný tlak porovnávam s nameraným lekárkou a hodnoty sú rovnaké. Značka Jares talianskej výroby.
Eulalia
03.08.06,06:28
Pretože cievne problémy a problémy s tlakom máme v rodine tak trochu geneticky zakódované a okrem toho už v mojom veku je to normálne, tiež som hľadala ten najlepší. Mám OMRON, ale na zápästie. Lepší je jednoznačne ten na pažu. A podľa lekárov (aj lekárnikov) je najpresnejší klasický ortuťový s fonendoskopom. Ale s tým sa treba trošku naučiť narábať, ale dá sa to, nie je problém merať si sám aj s tým.
Heni
29.11.08,15:08
chcela by som po čase oživiť túto tému...
aké sú vaše skúsenosti a odporúčania?
ktorý tlakomer by ste doporučili a ktorý určite nie?
osky
29.11.08,18:11
Asi dva roky užívam pilulky na vysoký tlak. Najprv som dostal tlakomer klasický. Ten je údajne presný a relatívne lacný. Ovšem mal jednu chybu - tlak mi musel merať niekto, spravidla dcéra.
Preto som poriešil elektronický, nie na zápästie. Presný, s pamäťou, ciachovaný. Značka OMRON (japonský či aký). Akciové tlakomery v sieťových obchodoch by som rozhodne nekupoval, sú údajne len veľmi orientačné. Tlak si meriam len veľmi sporadicky. Upravil som životosprávu: prestal som dosáľať a keď ja niečo vyrím, dám soli menej. To moje svedomie dostatočne uspokojuje.

vlani sme otcovi kupili tiez tlakomer znacky OMRON-v lekarni,vysiel tusim oklo 1600 Sk a ma adapter-to je dolezite lebo inak do neho idu 4 baterie a ked su uz slabe,masinka nemeria dobre....adapter ma vyhodu-vzdy ked meriame,mame to v zastrcke.
dolezita rada od lekara:

najlepsi je tlakomer/ z tych digitalnych/ pazovy,hlavne po 50 -ke by sa mal kupit len taky-meria presne.
ten na zapästie je len orientacny,nikdy nie presny-vraj nema taku citlivost.
anonym222
29.11.08,19:36
Najlepší tlakomer je klasický. Aj ten z blšáku od rusov je lepší ako hociktorý elektronický. Aj lekári používajú najradšej klasické tlakomery. Videl som, že mali v nemocnici kvalitný elektronický tlakomer, ale nemerali mi ním tlak, ale klasickým, vraj je lepší. Fyziku neoklameš, a keď to počuješ vo fonendoskope, musíš dospieť k najpresnejšej hodnote.
Heni
01.12.08,17:07
posúvam, som zvedavá na názory, skúsenosti, odporúčania...
pasuliatko
01.12.08,19:45
Najlepší je starý otruťoví tlakomer digitálne nie su vôbec dobre lebo merajú zle všetky, mam s tym zlé skusenosti. lebo merajú od závislosti od baterky či je alebo nieje dobre nabitá,thak odmerá to čo sa mu páči. odporúčam ten ortuťoví určite
jajko50
02.12.08,06:08
Máme doma OMRON s adapterom, takže baterky, alebo ich kapacita ma netrápia. Funguje už zopár rokov a super. A ešte drobnosť, ktorú neuvádzate je: Pán doktor internista ma upozornil, aby som si meral na pravej ruke, lebo tam mám tlak o niečo vyžší ako na ľavej. Ním namerané hodnoty boli zhruba totožné s elektronickým. Tak meriam pre istotu na pravej. Možno to tak nefunguje u každého človeka --skúste obe ruky a uvidíte.
Mixxer
07.11.09,17:56
jednoznacne odporucujem klasicky mechanicky tlakomer s fonendoskopom, je najpresnejsi. S digitalnym ked si meriam tak zakazdym mi ukaze nieco ine a robit si priemer mi pripada cudne, lebo to podla mna nie je presny udaj.

:)
pasuliatko
07.11.09,21:08
ja som za ortuťový tlakomer lebo ten odmeria vždy presne a nie ako digitálny, na ten nie je spolahutie nikdy nemeria presne
Valcake
08.11.09,19:05
Taktiež si myslím, že ortuťový tlakomer je najpresnejší, no len aby aj sluch bol v poriadku.:) Ja mám tiež problémy s tlakom, takže mám aj taký, aj zápästný a som spokojná, lebo meria presne. Aspoň zatiaľ.
Stefan2005
08.11.09,19:34
j... nie ako digitálny, na ten nie je spolahutie nikdy nemeria presne

Odkiaľ máš túto informáciu? Synovi (po operácii srdca), keď chodil na kontroly do kardiocentra, merali vždy Omronom - odmerali tlak na všetkých štyroch končatinách, spriemerovali...
Marína
09.11.09,06:22
Môj názor je taký, že najlepšie je odmeraný tlak ten, ktorý počujem, čiže s fonendoskopom. Mala som aj digitálny, ale tie zvyčajne merajú viac a keď sa mi pokazil(nameral mi 220/125), tak tlak mi skoro aj stúpol na tú nameranú hodnotu. Odvtedy dôverujem len svojim ušiam. Viem, že by som si nemala tlak merať sama, ale robím to a odpočítam si cca 5 z nameraného tlaku.
Fonendoskop nemusí byť lekársky. Tie sú dosť drahé. Spolieham sa na tlakomer s fonendoskopom za cca 1000 Sk. Aj v zdravotníckych potrebách mi tvrdili, že sú s ním dobré skúsenosti. Potvrdzujem to, lebo si občas nameraný tlak porovnávam s nameraným lekárkou a hodnoty sú rovnaké. Značka Jares talianskej výroby.
Odporúčam ten istý, ktorý aj pred troma rokmi, manometrický (http://www.jares.sk/kategoria/zdravotnictvo/tonometre-tlakomery/manometricke/dm333b-tonometer-tlakomer-manometricky-palm-typ/). Ortuťové sa už majú prestať vyrábať.
Klimentová Viera
09.11.09,06:59
Máme doma tlakomer OMRON už niekoľko rokov. Nie je to lacná záležitosť (stál do 3.tisíc Sk.)Mama má kolísavý tlak, preto sa stal doma veľmi potrebný. Skutočne však nie je spoľahlivý - len orientačný. Stalo sa mi viac krát, keď som volala pohotovosť (aj záchranku), že tlak bol po ich meraní rozdielny s mojím meraním.
terezamaria
09.11.09,08:05
Mám ortuťový tlakomer s fonendoskopom, u ktorého na konci je plochá koncovka, nie tá vyvýšená, aby som si mohla merať tlak sama. Založím manžetu, ktorá je na suchý zips, podstrčím fonendoskop a fúkam a meriam.
Kontrolujem ho občas u lekára, meria dobre.

Pred rokom som dostala od syna digitálny Omron na pažu. Meral úplne zle, oveľa nižšie, ako ortuťový. Na tom som mala napr.135/85, na digitálnom 105/60. Tak to bol riadny rozdiel. Keď som ho reklamovala, tak mi oznámili, že nenašli žiadnu chybu.Nakoniec som doniesla obidva do lekárne, kde bol kupovaný, odmerala tlak na obidvoch, magistra potvrdila, že u viacerých merajúcich sa vyskytoval úplne odlišný tlak a chybu uznali.

Priznám sa, že by som pristala na digitálny zápästný, že keď niekde idem a mala by som problém, aby som si mohla odmerať. Len vôbec neviem, pre ktorý sa rozhodnúť.Nemáte niekto dobré skúsenosti s digitálnym zápäsťným?
Stefan2005
09.11.09,08:43
Máme doma tlakomer OMRON už niekoľko rokov. Nie je to lacná záležitosť (stál do 3.tisíc Sk.)Mama má kolísavý tlak, preto sa stal doma veľmi potrebný. Skutočne však nie je spoľahlivý - len orientačný. Stalo sa mi viac krát, keď som volala pohotovosť (aj záchranku), že tlak bol po ich meraní rozdielny s mojím meraním.

Máš pravdu, nie je to lacná záležitosť. Mňa len prídavné manžety stály toľko. Totiž pre správne meranie treba dodržiať určité zásady - správne manžety (aby sme využili tlakomer pre všetkých členov rodiny), prevádzku na baterky použiť len výnimočne (napr. na cestách), a pod....
Bionda
09.11.09,08:44
Neviem si pomôcť, ale mne sa tiež viac osvedčil klasický tlakomer. Dokonca aj teplota je rozdielna pri meraní ortuťovým a Omron ušným ( rozdiel je dokonca aj v ušiach- žiadne cca 0,2-0,5 stupňa!)
74eva
09.11.09,15:43
My máme Microlife a vyšiel do 2000sk. Meria presne. Premeriavam sa väčšinou trikrát a hodnoty sa menia len minimálne. Dokonca aj ortuťový ukazuje rovnako. Takže odporúčam :)
terezamaria
09.11.09,15:58
My máme Microlife a vyšiel do 2000sk. Meria presne. Premeriavam sa väčšinou trikrát a hodnoty sa menia len minimálne. Dokonca aj ortuťový ukazuje rovnako. Takže odporúčam :)

To je prosím zápäsťový alebo pažový? Ďakujem.
comodo
09.11.09,16:02
Tu som nasiel solidnu cenu za taky priemerny typ.
http://www.docsimon.sk/tovar/omron-m3-digitalny-tonometer
betka631
09.11.09,16:25
My máme Microlife a vyšiel do 2000sk. Meria presne. Premeriavam sa väčšinou trikrát a hodnoty sa menia len minimálne. Dokonca aj ortuťový ukazuje rovnako. Takže odporúčam :)

Tak nad touto značkou uvažujem.;) Ak môžeš tak napíš, ktorý presne máš.

http://www.pharmshop.eu/redirect.asp?shopid=2&utm_source=www.tlakomery.sk&utm_medium=type-in
74eva
10.11.09,15:33
No je to pažový tlakomer a je to presne tento typ http://www.microlife.com/products/hypertension/automatic/bp-3ag1/
terezamaria
10.11.09,16:45
No je to pažový tlakomer a je to presne tento typ http://www.microlife.com/products/hypertension/automatic/bp-3ag1/

Ďakujem pekne, dobre vedieť, ktorý sa osvedčil v praktickom živote.
Klimentová Viera
11.11.09,06:01
Podelím sa s Vami o včerajšiu osobnú skúsnosť . Boli s me na pravidelnej polročmej prehliadke na geriatrii. Sestrička odmerala tlak ortuťovým tlakomerom - tlak bol priam ideálny 145/85. Potom prišla pani doktorka a chcela vyskúšať digitálny - microlife. Ani na tretí krát sa to nepodarilo. Stále skončil na Err...Možno náhoda, možno baterky, možno... Ale ak potrebujem veľmi rýchlo zistiť tlak, pri takomto výrobku môže byť možno ..... už neskoro. Vidím teda problém ako dobre poradiť. Každý máme iné skúsenosti, s inými značkami. Viem len, že vždy keď som merala tlak doma ja, bol iný, ako namerali lekári zo záchranky.
74eva
11.11.09,08:27
My máme microlife už viac ako rok a vždy meral dobre. Žiadne Err to nikdy nevyhodilo. V návode je písané, že príčinou Err môžu byť vybité baterky.
Mixxer
19.12.09,20:52
Venujem sa tlakomerom uz niekolko rokov a mozem zodpovedne prehlasit ze najpresnejsi tlakomer je klasicky mechanicky tlakomer krvi s fonendoskopom, kde presne pocujete tlkot. Ak by ste chceli nieco lepsie, tak sa oplati investovat do fonendoskopu, je pravda ze nie vsetky su kvalitne, mal som moznost vyskusat si to s profesionalnym fonendoskopom a je to rozdiel. Digitalny tlakomer odporucam len starsim ludom , ktory si musia merat tlak sami, lebo nemaju inu moznost, a najlepsie je si kupit na pazu a nie na zapastie. Pozrite si stranku mixxer.sk tam je aj niekolko rad ako spravne merat.
Simon Somorovsky
22.12.09,13:59
No neviem Mixxer, ale propagujes tu technologiu pekne staru... navyse je zvlastne, ze tu este aj linkujes svoj e-shop...
Ale podme k veci, ja som minuly rok potreboval kupit tlakomer. Isiel som na to ale inak. Kedze sa tlakomery predavaju prevazne v lekarnach a zdravotnickych potrebach, niekolko z nich som navstivil a podebatoval s panickami.
Asi v 8 z 10 mi odporucali Omron. Vzdy ich predavali uz niekolko rokov, maju vraj na ne najmenej staznosti na presnost, reklamacii na poruchy takmer ziadne a vraj je aj najlepsi servis...
Inak samozrejme najcastesie nepresnosti vam vznikaju nespravnym sposobom merania, napr. nedodrzanim 2min. pauzy medzi meraniami.
Niekomu sa tu zdalo priemerovanie ako nezmysel, ale ved si treba uvedomit, ze tlak sa meni kazdym uderom srdca, samozrejme nie o 20 torov, ale vzdy sa "cislo kolko mam tlak" priemeruje aspon z tyzdna...
Mixxer
22.12.09,19:48
Neviem ale zda sa mi dost cudne ak si niekto meria tlak tri krat za sebou a potom si robi s toho priemer. To je ake meranie? Jednoducho, mozno som stara skola, ale na klasicky mechanicky tlakomer nedam dopustit. Mimnochodom, co sa tyka tej stranky, tak ju kazdemu doporucujem aspon si precitat, je tam vela uzitocnych veci co sa tyka tlakomerov a tlaku krvi.
Simon Somorovsky
23.12.09,19:33
Takze, nasiel som vam (ale to dokazete vsetci), niekolko odkazov ako merat a preco merat viac krat:
www_porada_sk/t45718-syndrom-bieleho-plasta.html (zmente _ na .)

zdravie.mojabystrica.sk/zdravie-zasady-merania-krvneho-tlaku/banska-bystrica.html?id_temy=819&action=clanky&id_clanku=348&p_sekcia=

zdravie.pravda.sk/dolezite-je-merat-si-krvny-tlak-doma-dbw-/sk-zpreven.asp?c=A091105_001107_sk-zpreven_p20

shop.janadel.sk/ako-spravne-merat-digitalnym-tlakomerom/t-293/

alebo sice starsia, ale stale platna nejaka prezentacia:
www_zdravcentra_cz/cps/rde/xbcr/zcsk/6_Peter_MeranieTK.ppt (zmente _ na .)
peterkos2
24.12.09,11:11
Jednoznačne súhlasím s Mixxerom.Fyzikálne zákony proste stále platia,ale kde nastúpi elektronika,už to môže byť skreslené.Osobne mám zápästný OMRON,už aj preto,lebo firma Omron má kvalitné výrobky.Keď si ale porovnám ten môj s požičaným ortuťovým,skoro vždy mi môj nameria menej o cca 10
Simon Somorovsky
24.12.09,11:30
Ale pri merani krvneho tlaku nejde o to,ze treba viacere nepresne hodnoty priemerovat,ale o to,ze ak aj mate dobry tlakomer,spravne merate aj tak sa zobrazuje aktualna hodnota a ta sa mierne meni aj u zdraveho cloveka a to KAZDYM UDEROM SRDCA. A to reaguje na aktualnu potrebu kysliku v krvi - v organizme. A preto sa meranie ma vzdy priemerovat. Ak chcete vediet ranny priemer je dobre priemerovat hodnoty z tyzdna,ak ste ale nachylny na vysoke prve hodnoty pri merani,tak si merajte 3x a do tyzdnoveho priemeru berte len posledne meranie.
pasuliatko
24.12.09,11:31
Odkiaľ máš túto informáciu? Synovi (po operácii srdca), keď chodil na kontroly do kardiocentra, merali vždy Omronom - odmerali tlak na všetkých štyroch končatinách, spriemerovali...

vlastná skúsenosť a viem čo hovorím kedže mám vyštudovanú zdravotnú školu a na praxi sme vždy používali ortuťový tlakomer :) a používame ho aj v dnešnej dobe;)
lenže taký čo meria na všetkých štyroch končatinách väčšina z nás doma mená :rolleyes:
pasuliatko
24.12.09,11:33
Neviem si pomôcť, ale mne sa tiež viac osvedčil klasický tlakomer. Dokonca aj teplota je rozdielna pri meraní ortuťovým a Omron ušným ( rozdiel je dokonca aj v ušiach- žiadne cca 0,2-0,5 stupňa!)

rozdielnu TT máš všade, len pod pazuchou je presný ale pokial vieš koľko máš pripočítať/odpočítať môžeš meriať aj inde..čiže to ni eje vada teplomeru