Kyro
22.11.17,10:02
Zdravim Vas. Mame schvalenu hypo s rucenim nehnutelnosti na ktorej je bremeno dozitia na osobu ktora este zije. Ta osoba je ochotna zrusit to bremeno, ale neviem sa dopatrat k info, ako sa postupuje v takychto pripadoch, co k tomu potrebujem, kolko kopii coho, co z toho niecoho musi byt overene u notara a ci vobec, potom kam s tym vsetkym. Vopred Vam dakujem za kazde info. Som v tom uplny deme..t a ked mam nieco vybavovat na nasich uradoch tak ma az striasa, tak chcem minimalizovat straveny cas tam a byt pripraveny, ze dojdem tam polozim cely balik papierov zaplatim urcite neaky ten kolcok pre stat (v tom som si isty- kam bez toho :p) a odkracam si veselo domov cerpat cakaciu dobu na vyrozumenie. Aby sa nestalo, ze neaka ochotna pani v okuliaroch za priehradkou mi takym milym tonom oznami- este vam chyba toto a foto kopia z toho a vypis odtial a toto ste vobec nemuseli nosit,lebo vieme si to overit cez ,,nasu databazu”. P.S. Som maitelom tej nehnutelnosti.
Vopred Vam dakujem.
misoft
22.11.17,09:06
Kyro
22.11.17,09:18
Co je prosim Vas vklad do katastra nehnuteľnost, je to neake tlacivo ktore musim vyplnit, alebo to sa uz doriesi na okresnom urade ked pridem zo zmluvou na mieste?
ivka70
22.11.17,09:22
ivka70
22.11.17,09:23
nie prinesies si so sebou.
navrhujem ,zaplatte si to u nejakeho advokata, usetrite na opakovanych vkladoch do katastra :)
ivka70
22.11.17,09:23
Mária27
22.11.17,09:36
Návrh na vklad do katastra je vlastne sprievodný list, v ktorom znova všetko popíšeš a priložíš zmluvu s overeným podpisom oprávneného z VB. Stačí, ak ho poáš ty ako účastník v tvojom mene. Pozri tu § 30 ods. 4: https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1995/162/20160701
Kyro
22.11.17,09:38
Tak ze, ak som spravne pochopil ja pojdem na okresny urad so zmluvou a vkladom neakym? Co je ten viklad? Viem ze som sa to uz pytal, ale vo vasich linkoch som nenasiel otpoved a ten posledny ma dokoca hadze na neaku realitku...
Katy a R
22.11.17,09:42
Ten Návrh na vklad je vlastne rozhodujúci dokument! A prílohou toho Návrhu na vklad je zmluva - myslím, že 2x - v tomto prípade zmluva o zrušení VB .
vzory aj všetky potrebné info máš priložené
dmc
22.11.17,09:44
navrh na vklad do katastra je papier ktory ma nazov Navrh na vklad do katastra nehnutelnosti - je to vlastne pisomna ziadost aby pracovnici katastra zapisali zmenu v udajoch na liste vlastnictva. Zmluva je iba priloha - tu iba skontroluju - ci je to pravne v poriadku

ukazka napriklad tu: https://www.nehnutelnosti.sk/dokumenty/vklad-do-katastra-nehnutelnosti.pdf/
vicktor
22.11.17,09:47
vklad = ukon v katastralnej evidencii/databaze na zaklade navrhu (na vklad) = sprievodny list k dalsim dokumentom, cize opis/vysbetlenie o co ziadas

P.S. tu to frci!!! sotva dopisem a uz ma dvaja predbehli :)
Kyro
22.11.17,12:31
Prosim Vas, nenasiel by sa neaky vzor na navrh na vklad? A ten druhy link co ste mi dali, ma hodi iba na stranku neakej realitky...
vicktor
22.11.17,13:00
Kdesi si sa postazoval ze si deme...nt, hmmm
Nevies poziadat o pomoc Gugela?
Ak nie, tak o 11:23 ti vzor navruh na tacke predlozila ivka70. Len ho staci prerobit na tvoje udaje.
clen
28.12.17,12:53
postup je podobny ako pri predaji nehnuteľnosti, treba uzavrieť zmluvu o zrušení vecného bremena medzi povinným a oprávneným. Overuje sa vždy podpis toho , kto sa vzdáva práva (oprávnený)... postup na katastri je popísaný napríklad tu: https://ondrejhalama.blog.sme.sk/c/471625/ako-sa-zapisuje-novy-vlastnik-do-katastra.html