coffey33
22.11.17,14:35
Zdravím poraďáci, prosím o radu...riešim problém s počtom odpracovaných dní v jednotlivých kalendárnych mesiacoch cez F-ciu COUNTBLANK.
PRÁZDNA BUNKA=prítomnosť!
1.Všeobecne mi zráta počet "So" a Ne"=8.
2.Manuálne zadám počet štátnych sviatkov (NOVEMBER=2)
3. Všetko sedí ako má...len problém nastane cez víkend, keď je tam zadaná nejaká neprítomnosť teda "x", ktorú tam musím mať zadanú. Teda dvakrát mi odráta 4 víkendové dni (nie sú prázdne a sú zarátané ako víkendové). Vie niekto ako sa s tým popasovať (lepšie asi príloha)
PS: neviem sa fixne viazať na stĺpec nakoľko "So" a "Ne" sa v roku pohybujú
Vďaka za záujem
jarda28
22.11.17,14:18
Dobrý deň, ak chcete používať lepší systém pre evidenciu odpracovaných dní, tak vyskúšajte Výkaz práce (www.vykazprace.sk). Je to je jednoduchšie ako excel.
misoft
22.11.17,15:01
mimotemy
Počuj! Tri príspevky a všetky rovnaké - ak chceš poukázať na dobrý software - daj to ako TIP! A neSPAMuj tu jednou a tou istou odpoveďou v X príspevkoch.

http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zákaz reklamy

V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam."
coffey33
22.11.17,17:27
No....systém je tak nastavený....ak je zamestnanec na pracovisku = prázdne, ak má dovolenku je tam D, ak je pracovnej ceste je tam PC, ak práceneschopnosť PN.... preto tako
...išlo by to aj cez WORKDAYS ale je to pre ver.2003
mepex
22.11.17,17:44
Dobrý deň. Vaše zadanie je riešiteľné (nelogické x v sobotu alebo v nedeľu) v prílohe.
1. Excel ovláda kalendár, tj. stačí meniť zelené podfarbené bunky. Všetko ostatné splnia vzorce. Pridal som nad tabuľku 2 (skryté riadky 3.=deň týždňa číselne a 4.=dátum z mesiaca).
2. trochu nepraktické (rôzny počet dní v mesiaci) počítanie prázdnych buniek. Jednoduchšie je podľa mňa vypočítať počet pracovných dní v mesiaci, odpočítať označené bunky ktoré nie sú so, alebo ne.
Žiaľ nepíšete akú verziu Excelu používate, preto som použil funkciu countifs (nová funkcia - počet pre viac podmienok), alebo sumproduct (názvy listov).
Dali by sa použiť aj maticové vzorce, ale pokiaľ si spomínam sumprodukt (súčet násobenia dvoch podmienok pravda = splnená podmienka = 1; nesplnená=0) je stará funkcia.
Na označenie so a ne som použil podmienený formát.
elninoslov
22.11.17,19:10
Ako vraví mepex, maticovými vzorcami by to všetko šlo bez pomocných riadkov. Ostatné všetko poriešené cez Podmienený formát. Mesiac a rok vyberáte zo zoznamu, sviatky a víkendy, čísla dní, sa počítajú samé. Mrknite do otázok v komentároch.
vicktor
23.11.17,07:10
mas tam posunuty den, dnes je stvrtok 23, v subore 22
elninoslov
23.11.17,07:41
Áno, veď máte prepnutý rok 2018 :) Prepnite si to na 2017...
vicktor
23.11.17,07:46
tak to som nepredpokladal uz teraz riesit kto dozije a pride do roboty o rok ... ale technicky good job :)
coffey33
23.11.17,16:28
Ďakujem pekne!...PORADA!!! resp. PARÁDA!!! :)