janaj733
22.11.17,20:10
dobry vecer skor ako sa rozpisem chcela by som vediet ci mi budete vediet poradit ohladom neurologie alebo neurochirurgie dakujem
mareko
22.11.17,19:16
kým doplníš, čo by si chcela poradiť ...sú k nim nekonečné objednávacie lehoty :)
taiko
22.11.17,19:20
ako si prisla na to ze potrebujes neurologa, alebo neurochirurga ?
mareko
22.11.17,19:21
Najprv navštív neurológa, podľa potreby ti dá spraviť RTG, CT alebo MR a následuje liečba. Medikamentózna, infúzna, rehabilitačná. Až po neúspešnej liečbe by mohol prísť na rad neurochirurg. Ten je ale posledná štácia, lebo to by znamenalo operáciu. Pred tým sú ešte rehabilitácie (masáže, cvičenie a pod.)a to je dlhodobá záležitosť.
ZahradnikAmater
22.11.17,20:20
Niektorí tu máme skúsenosti od neurológa po neurochirurga, ale každý problém s chrbticou môže byť trochu iný a preto aj spôsob rehabilitácie, posilovania alebo užívania liekov môže byť iný.
vicktor
23.11.17,07:14
Kedy planujes rozpisat sa? Tento uvod je uplne zbytocny.
janaj733
23.11.17,18:37
vsetko to uz mam za sebou aj operacie aj vsetko problem je v tom ze vysledky su dobre a ja mam stale bolesti vystreluje mi do nohy ale iba pri pohybe predklone a zatazi na lavu nohu asi to budem musiet viac rozobrat z doktorom preco je to tak ked je vsetko ok len ja niesom ok
mareko
23.11.17,18:54
Odpoved za mna, nauc sa s tym zit. Je to moja vlastna skusenost po dvoch operaciach krcnej chrbtice. Treba uz cely zivotny styl prisposobit chrbtici. Ulavove polohy, nepretazovat, nehrat sa na nenahraditelnu a cvicit a hybat sa.
P. S.: Inaksie to tvoje zadanie otazky je iba pre jasnovidku so sklenenou gulou :D
mareko
23.11.17,18:55
Vestecka gula ;)
ZahradnikAmater
23.11.17,20:42
mareko, súhlasím.
A otázka na janaj733. Ako dlho je od operácie? Pracuješ? Kde a koľko, ako? Koľko času denne venuješ cvičeniu, poslňovaniu brušného svalstva? Tá bolesť značí, že stále je tlak na svalstvo, ktoré sa zapaľuje, puchne a spätne tlačí na platničku, medzi tým je ten nešťastný nerv a posiela nesprávne signály. Cviky, rehabilitácie, zmena životného štýlu a Milgama N pomáhajú. Keď skončí zima, od apríla bude zase všetko dobré, až do októbra, potom to znova začne. Chce to si ľahnúť aspoň raz dopoludnia a dva razy popoludní, na dvadsať minút, uvolniť sa.