mcfly.company
31.07.06,11:59
Dobrý deň ja by som súrne potrebovala vedieť ako mám vypočítať výplatu zamestnancovi keď neprekročil 5 000,- Sk a nemôžem mu dať nezdaniteľnú čiastku neviem ako sa v takýchto prípadoch vypočíta daň.

STRELEC
31.07.06,10:05
mcfly.company]
Dobrý deň ja by som súrne potrebovala vedieť ako mám vypočítať výplatu zamestnancovi keď neprekročil 5 000,- Sk a nemôžem mu dať nezdaniteľnú čiastku neviem ako sa v takýchto prípadoch vypočíta daň.Ak sa jedná o DVP, tak celá odmena je základňou pre výpočet zrážkovej dane (nezabudnúť na hlásenie pre DÚ!).
Ak sa jedná o mzdu, tak vypočítať odvody do fondov a čiastka brutto-odvody do fondov zrazené=základ pre zrážkovú daň.

anmary
31.07.06,10:07
Ak má zamestnanec podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky a má napr. v mesiaci PN a má menej ako 5000 normálne mu uplatníš nezdaniteľnú časť t.j. nebude platiť v danom mesiaci žiadnu daň nakoľko zdaniteľná mzda bude 0,- Sk. Vyrovná sa mu to v ročnom zúčtovaní.
STRELEC
31.07.06,10:09
Ak má zamestnanec podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky a má napr. v mesiaci PN a má menej ako 5000 normálne mu uplatníš nezdaniteľnú časť t.j. nebude platiť v danom mesiaci žiadnu daň nakoľko zdaniteľná mzda bude 0,- Sk. Vyrovná sa mu to v ročnom zúčtovaní.Zamestnanec nemá podpísané vyhlásenie - v príspevku je, že mu nemôže uplatniť nezdaniteľnú časť ZD.
mcfly.company
31.07.06,10:18
Áno jedná sa o mzdu pre zamestnanca mal odpracovaných 6 dní a neviem si s tým rady.:mad:

Tweety
31.07.06,10:21
Áno jedná sa o mzdu pre zamestnanca mal odpracovaných 6 dní a neviem si s tým rady.:mad:



Prosím, napíš, či má podpísané vyhlásenie k zdaneniu, alebo nie.
STRELEC
31.07.06,10:23
cfly.company]
Áno jedná sa o mzdu pre zamestnanca mal odpracovaných 6 dní a neviem si s tým rady.:mad:Viď príspevok č. 2

mcfly.company
31.07.06,10:25
Takže ja vypočítam odvody a tá suma ktorá mi víde z toho mám vypočítať daň?

jankasm
31.07.06,10:26
Áno, pokiaľ nemá podpísané vyhlásenie. Z otázky to nie je celkom jasné, takže prosíme zakladateľa otázky aby upresnil fakty.
STRELEC
31.07.06,10:26
Áno. Základňou pre daň bude hrubý príjem znížený o zrazené odvody do fondov.
mcfly.company
31.07.06,10:27


Áno má vyhlásenie k zdaneniu!
STRELEC
31.07.06,10:29
... company - miatneš ľudí.
Doplním: asi aj seba:)
jankasm
31.07.06,10:30




Áno má vyhlásenie k zdaneniu!



Tým pádom mu normálne uplatníš odpočítateľnú položku (nevadí, že mzda je nižšia) základ pre daň vyjde O,- takže ani daň nebude žiadna. Zo mzdy vypočítaš len odvody, ako písal strelec.