januli
24.11.17,06:50
Som dlhodobo PN, počas PN mi skončil pracovný pomer. Zamestnavatel požaduje osobne odovzdať všetky účtovné doklady, ktoré sa nachádzajú v mieste prevádzky. Uctovnictvo som viedla správne a ešte pred nástupom na PN som urobila inventarizáciu. Všetky záznamy sa nachádzajú v kancelárii. Napriek tomu zamestnávateľ vyžaduje aby som všetko osobne odovzdala na mieste výkonu práce. Je toto mojou povinnosťou?
veronikasad
24.11.17,05:52
Máš vychádzky?
januli
24.11.17,05:54
Mam, ale pre vzdialenosť a obmedzenie vychádzok si to nemôžem dovoliť. A po pravde ani nechcem, nakoľko som na PN práve kvôli zamestnávateľovi.
veronikasad
24.11.17,06:00
Ak chceš pokojne spávať a vyhnúť sa v budúcnosti prip.obvneniam, choď do firmy a odovzdaj doklady proti podpisu tak, aby si to stihla v čase vychádzky. Nezdrzuj sa dlhšie, aby zamestnávateľ nemal dôvod nahlásiť porušenie liečebného režimu
januli
24.11.17,06:37
Je to potrebné zo zákona? Nemá ma z čoho obviniť. Od predchádzajúcej kolegyne som neprevzala protokolom žiadnu dokumentáciu a nebol problém. Tu sa iba hľadá iba zámienka. A nie je možné to stihnúť počas vychadzok. Nariaďuje mi toto nejaký zákon? Mala som pracovnú zmluvu a náplň práce, ktorá zahŕňala iba prácu akoby pomocnej účtovníčky. Napriek tomu som roky robila celé účtovníctvo sama podľa ústnych pokynov zamestnávateľa. Účtovné závierky a atď... Všetky doručené doklady zaevidovane elektronicky aj do dokumentov. Všetko má v kancelárii do ktorej má prístup. Nevidím dôvod aby som sa osobne po skončení pracovného pomeru kontaktovala so ,,psychopatom"
veronikasad
24.11.17,06:48
Povinnosť ti nevyplýva zo žiadneho zákona, len ako som napísala vyššie...
profesional
28.11.17,18:08
Odovzdanie agendy je považované za výkon práce.

Počas PN prácu vykonávať nesmieš.

Zamestnávateľ nemôže od teba požadovať výkon práce počas PN.

Po ukončení PN môžeš agendu odovzdať.