dama26
24.11.17,20:11
Kúpila som si zimné vyteplené topánky v čínskom obchode. Pri chôdzi mi dosť hlasno vŕzgajú. Je to dôvod na reklamovanie topánok? Ďakujem za odpoveď.
misoft
24.11.17,19:57
Veď skús.... a Číňan sa odpovie: Koeno vrgá, ne ťopanka!
Inak povedané - nemyslím, že je to dôvod.
buchač
25.11.17,08:53
Kvalitná koža nevŕzga.
Kvalitnú kožu je potrebné ale tiež náležite ošetrovať.
Kvalitné kožené podrážky sa už ale nevyrábajú.
Kvalitné topánky sa nekupujú u šikomoočka.

P.S.:
Pneumatiky ale vŕzgajú...;) :D
Anika61
25.11.17,17:58
Treba vyskúšať niečo z týchto rád :-)
http://wmglory.com/sk/pages/229021
buchač
25.11.17,18:08
Vyššie som uviedol niečo.
Ale môj a aj Tvoj príspevok majú jedno spoločné.
Ide o ošetrovanie KOŽENEJ obuvi.
Otázka :

Videla si - videl už vôbec niekto u číňana pravú koženú obuv ?
Lebo ja veru nie...
Anika61
25.11.17,18:12
Ja vieeeem :-D....však nech natrie Indulonou a ak nepomôže tak do záhrady :-)......aj keď niekde som čítala,že aj vrzgajuce sa dajú reklamovať....len kto vie či u Číňanov
korela
25.11.17,18:19
To si kde vzal, že kvalitné kožené topánky sa nevyrábajú s koženou podrážkou?
korela
25.11.17,18:22
Ja som si ešte u Číňana ani raz topánky ani nepozerala. Nieto kupovala. Pre nikoho. A rozhadzovať sa tiež nemôžem.
buchač
25.11.17,18:29
Kde som vzau,
tam som vzau.
V tajných sieňach Tatry,
šak si ich on nájde,
komu onô patrí.

Čo som sa nahľadal,
čo som sa pištolí nanosil,
čo tuhej pálenky napíjal
kto to viéééé, kto poviéééé ?
alaya1
25.11.17,21:13
Moja dcera si kupila nie lacne kozene cizmy v predajni B.ť. , reklamovala ich, no nevyreklamovala vrzganie. Ich stanovisko bolo, ze vrzgaju, lebo su kvalitne. :). nechali sme to tak.
vicktor
27.11.17,07:49
Asi tazko. Mas platny doklad z registracnej pokladnice? Dost pochybujem. Mozno by ti este nenosene vymenili za iny par, ale ktovie.
Ked som bol maly, este existovali sustri ktori robili topanky na mieru. Ked nejakemu panovi vrzgali topanky, mama povedala ze je to znak kvality. V tvojom pripade pochybujem, material bude umelina.
Pred par rokmi som kupil u Cinana polo-topanky / polo-sandale a po tyzdni-dvoch zacali vrzgat. Pod najvyssou naslapnou vrstvou bola vlozka z tvrdeho papiera. Vymenil som ju za plstenu a pohoda.
buchač
27.11.17,14:38
Poznámka - odkaz pre hodnotiteľa :

Dôraz v mojom príspevku je kladený na slovo "kvalita".
Takže v dnešnej dobe by som veľmi veľkú kvalitu aj v prípade značkových topánok nejak nečakal....a kľudne sa to týka trebárs aj Baťu.

Čo sa týka nejakého čínskeho obchodu a reklamácia "kožených topánok" ? Hm...téma Srandičky sa nachádza niekde inde...;)

Takže, milý hodnotiteľ...ako je to ?
vicktor
28.11.17,06:48
Ad Bata: kupil som sandale z pevnej koze, ktorej zivotnost odhadujem na 100 rokov, ale po 5-6 rokoch sa mi rozpadli / rozmrvili podosvy.
Dvaja sustri povedali - mizerny polyuretan, neopravitelne.
Tak uz nielen priemyselny vyrobky ale aj obuv sa "projektuje" s kur... kazitkami.
buchač
28.11.17,06:58
victor

Jak oči pravda, pravdúca...si trafil klincom po kladive. ;)
Ale šak vieš, že robím tie nože...aj púzdra šijem, čiže kupujem kožu.
Lenže už sa mi stalo, že som objednal I. triedu, solídnu hrúbku za tvrdé love...a v zásielke mi došiel falat skury, ako keby ju urvali z predkožky mladého býčka. ;)

Ad Bata ?
To je už len značka...kvalita ostala niekde v 1. ČSR...:D
korela
28.11.17,16:03
A opäť zbytočná hana.
15. r. dcére sme kúpili túto zn. - nízke topánky s nadčasovým dizajnom, úplne jednoduché, obopínajúce takmer celý priehlavok, hladké, bez okrasného prvku, farba hnedá klasika, prvotriedna koža a dokonca s koženou podrážkou.
Vynosila ich, a veru po 10 rokoch som ich vytiahla z krabice a nosila ja. Vyhodila som ich min. rok a dnes ľutujem. Podrážky boli obnovené iba 2 al. 3x.
.
Bratovi bolo ľúto vyhodiť celokožené jemné letné sandále, takmer bezpodrážkové, a fakt ich nosil ako vôl kožu 12 r. a stále nestratili svoj glanc, kupované v Chorvátsku, až ho manželka prinútila ich vyhodiť iba pre pocit budenia dojmu, že nemajú na iné. Miloval ich.
Do smetiaka ich nastavil tak, aby si ich našiel jeho obľúbený bezdomovec, ráno si privstal, a definitívne sa s nimi v duši rozlúčil, až keď si ich skutočne odnášal on.
.
Čo sa týka kvality aj muž. topánok, treba vedieť kupovať a kde kupovať. Predpokladám, že aj Baťa má svoje cieľové skupiny a podľa toho svoje vzory vyrába a nákupcovia nakupujú pre svoju klientelu. O. i. si nemyslím si, že Baťa je v tejto oblasti č. 1.
profesional
28.11.17,17:44
Nakoľko vŕzganie nie je vlastnosť, ktorá by znemožňovala použitie veci na obvyklý účel, tak nemáš šancu.

Zároveň platí, že pri kúpe si bola uzrozumená s tým, že ide o čínsky šmejd. A ak topánka nemá zjavnú inú výrobnú vadu, neuspeješ.. Kto si svojich práv od začiatku aktívne nehľadí, ako by ich nikdy nemal. ak si kupuješ vedome šmejd, máš vedieť, že platíš za kvalitu šmejdu. ak si sa raz slobodne rozhodla kúpiť si šmejd, nemôžeš sa následne dovolávať toho, že vec je šmejd.
buchač
28.11.17,17:54
victor

Tak...a máš teraz po ptákoch. ;)
Ako si dovoľuješ zbytočne haniť nejaký aušus....háááá ?
:D :D :D
dmc
28.11.17,19:17
paradna profesionalna odpoved. Klaniam sa. Aj si si to po sebe precital ?
Liptáčik
28.11.17,20:50
Ja som kupovala kvalitné kožené topánky. Po roku začali vŕzgať. Reklamovala som ich a reklamácia bola uznaná.
Mikae
29.11.17,08:21
súhlas s komentom, kámoška si kúpila čižmy u známej firmy b.ť. a skoro ju trafilo, keď dôkladnejšie začala pozerať papiere a tam že made in china ..... Ja som tam bola veľakrát a mali málo topánok čo by sa mi páčili, a keď už sa náhodou páčili, tak vôbec nesedeli na nohe....čo bolo kedysi dobré, sa im podarilo úspešne pokaziť ... realita dnešných dní..
vicktor
29.11.17,09:23
Co myslis, adidasky, pumy, nike sa kde vyrabaju?
korela
29.11.17,11:24
Presne, rovnako ako iné text. výrobky. Už neviem ako sa volá tá turist. zn., slovenská, dávajú šiť deky tamtiež, a mnoho iných vecí a naše šičky ostali na dlažbe. Ale je fakt, že by sa im to tu neoplatilo zadať.
To bolo po novembri, keď tuším Makyta získala zákazku na iks počet menčestrákov v Kanade. Radšej si nespomenúť na tú dobu.
korela
29.11.17,11:27
buchač (Včera 19:54) victor

Tak...a máš teraz po ptákoch.
Ako si dovoľuješ zbytočne haniť nejaký aušus....háááá ?
.................................................. ...............

buchač, to nebolo určené vicktorovi.
korela
29.11.17,11:37
Mikae (Dnes 10:21) súhlas s komentom, kámoška si kúpila čižmy u známej firmy b.ť. a skoro ju trafilo, keď dôkladnejšie začala pozerať papiere a tam že made in china ..... Ja som tam bola veľakrát a mali málo topánok čo by sa mi páčili, a keď už sa náhodou páčili, tak vôbec nesedeli na nohe....čo bolo kedysi dobré, sa im podarilo úspešne pokaziť ... realita dnešných dní..
.................................................. .......................................
U B.ť. sme za celú dobu rovnako ako na SK kúpili málo obuvi.
Už pred 89 zásadne v Budapešti alebo do Prioru prichádzajúce zahraničné vzorky, len bolo treba byť v obchode hneď ráno, a vzorky nemali v každom čísle. Ale za ten adrenalín to stálo zato. Vždy krásne vzory, najmä španielske.
Topánka robí človeka, na SK je stále slabý výber podnes, do Prahy sa navalilo množstvo zn. hneď po 89.