ZuzanaA
27.11.17,06:52
Prosím o radu. Stala sa mi taká nepríjemnosť :( Zistila som, že som jednému zamestnancovi zabudla mesačne vyplácať jeden príplatok. Chcela by som to napraviť, myslím že bude ok keď mu to doplatím v najbližšej mzde. (príplatok za 2017) Lenže bohužiaľ to bolo už aj v roku 2016. Môžem mu ešte aj rok 2016 doplatiť teraz? Alebo by som mala nejako spätne do dať ešte do mzdy napr. 12/2016 a s tým spojené všetky opravy? Výkazy, odvody, ročné zúčtovanie? :( Ďakujem za radu.
El Cid
01.12.17,15:39
Chybu je možné opraviť:
- novým výpočtom čistej mzdy a zohľadnením opravy v dokladoch a výkazoch alebo po dohode so zamestnancom v najbližšom termíne pre zúčtovanie miezd, pričom zúčtovaný rozdiel bude súčasťou hrubej mzdy, t. j. vymeriavacieho základu pre platenie preddavkov na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie a súčasťou zdaniteľného príjmu v čase zúčtovania, resp. výplaty príjmu
jslancik
01.12.17,18:25
komu to nie je jedno, ako to spravíš? zamestnanec bude rád, keď dostane peniaze a je mu to fuk, čo je v pozadí. zamestnávateľ bude rád, ak to spravíš čo najjednoduchšie - jeho zamestnancovi (tebe) to zaberie čo najmenej času. Myslíš, že sú pre neho (zamestnávateľa) dôležité drobné navýšenia nákladov v minulom roku? S ohľadom na všetky následnosti, čo by z toho vyplývali, asi nie.
A tebe záleží asi na tom, aby si s tým mala čo najmenej roboty.
Tak prečo by si mala riešiť opravy minulých mesiacov či rokov. Daj mu to v aktuálnej výplate a hotovo. Prečo by si to mala robiť inak?
ZuzanaA
04.12.17,05:31
Ďakujem za radu :)