citka007
28.11.17,21:06
Čo teraz?Vie mi niekdo pomoct??
avalik
28.11.17,20:29
ak si to mal v pracovnej zmluve dohodnute, tak to budes musiet zaplatit - § 62 ods. 8 Zakonnika prace
taiko
28.11.17,20:30
.
1. od koho?
2. na zaklade coho?
3. mas nejaku zmluvu ?
4. o aku zmluvu sa jedna ?
5. je ta pokuta v zmluve spoecifikovana ?
jslancik
28.11.17,20:36
Ak je to podložené platnou zmluvou, tak to treba zaplatiť.
citka007
28.11.17,20:39
Nechápem pri výpovede
i som musel odovzdať všetky vstupky.Ako som sa mal dostat do práce?
veronikasad
28.11.17,21:41
Kto dával výpoveď? Akú "pokutu" si dostal?
citka007
28.11.17,21:55
Ja,2200 e
veronikasad
28.11.17,22:20
Napíš do zadania podrobnosti, neda sa odpovedať. Či si počas výpovednej doby prestal chodiť do práce, alebo ti zamestnávateľ pracovať počas VD neumožnil. Či máš pracovnej dobe dodatok, že zamestnávateľovi patrí za nedodržanie vypovednej doby náhrada prijmu
citka007
28.11.17,22:26
Pracoval som v jednej agentúri pre volkswagen 18/ mesiacov.Bol som v kancelárii, že chcem dať výpoveď pretože prácu nezvládám,prílis zataženia, a že už mám druhú prácu.Tak mi napísali výpoveď,povedali, že volkswagen mi može dať nejakú pokutu.Ja som to nebral nejak vážne určite som nečakal 2200 e.To by som nič nepodpísal.Teraz po 4 mesiacoch mi prišla výzva od agentúry, že im vznikla nárok na penažnú náhradu ale tej agentúre .Nie že volkswagen mi pošle pokutu.Teraz to musím zaplatiť
veronikasad
28.11.17,23:04
Mal si tu pokutu dohodnutú v pracovnej zmluve? Kedy si doručil vypoved a kedy bol ukončený pracovný pomer ? Prečo si neskúsil ukončiť pracovný pomer dohodou v zmysle pár.60 Zákonníka práce?

Na Porade si sa mal pýtať predtým ako si dával výpoveď, teraz zbytočne nariekať ...
citka007
28.11.17,23:23
Dakujem.Veľmi si mi pomohla.
citka007
28.11.17,23:27
Tu ide o to že ten pán v agentúre ma oklamal,nakoľko sa mi to stalo prvy krát už viac krát sa mi to nestane.On mi nepovedal že zo zákona majú nárok na 2 mesačnú náhradu.Keby som to vedel, tak to takto neriešim.Ja teraz potrebujem zistit či s tým možem niečo robiť alebo to mám ísť ráno zaplatiť?
ivka70
29.11.17,04:26
Ak si podpisal vypoved a prestal chodit do prace a mal si v zmluve dohodnutu nahradu za nedodrzanie vypovednej doby (ta je vo vyske VD, teda 2 mesiace), musis ju zaplatit. Pan ta z tvojho uhla pohladu oklamal, ale pises, ze ta upozornil na moznost pokuty, co si ty ale ignoroval, cize mozno je to uplne inak.
Ty si mal po podpisani vypovede nadalej pocas vypovednej doby chodit do prace a az potom ukoncit PP po jej skonceni alebo podpisat dohodu o skonceni PP.
V oboch pripadoch by si sa pokute vyhol.
Takto, zial, si si sam podpisal to, ze ju zaplatis, zamestnavatel ju moze vymahat na sude a bude uspesny, potom zaplatis este aj sudne poplatky.
Zmluvy a vsetko, co podpisujes, treba citat aj im rozumiet :(
Nemusis tam chodit osobne, poziadaj pisomne o cislo uctu, kam mas peniaze poslat a o termin, dokedy. Pripadne mozes poziadat o splatkovy kalendar, teda zaplatit to na viac casti.
ivka70
29.11.17,04:27
Ak si podpisal vypoved a prestal chodit do prace a mal si v zmluve dohodnutu nahradu za nedodrzanie vypovednej doby (ta je vo vyske VD, teda 2 mesiace), musis ju zaplatit. Pan ta z tvojho uhla pohladu oklamal, ale pises, ze ta upozornil na moznost pokuty, co si ty ale ignoroval, cize mozno je to uplne inak.
Ty si mal po podpisani vypovede nadalej pocas vypovednej doby chodit do prace a az potom ukoncit PP po jej skonceni alebo podpisat dohodu o skonceni PP.
V oboch pripadoch by si sa pokute vyhol.
Takto, zial, si si sam podpisal to, ze ju zaplatis, zamestnavatel ju moze vymahat na sude a bude uspesny, potom zaplatis este aj sudne poplatky.
Zmluvy a vsetko, co podpisujes, treba citat aj im rozumiet
Nemusis tam chodit osobne, poziadaj pisomne o cislo uctu, kam mas peniaze poslat a o termin, dokedy. Pripadne mozes poziadat o splatkovy kalendar, teda zaplatit to na viac casti, ak ti spatkovy kalendar odsuhlasia.
bodliak
29.11.17,04:53
Práca nie je holubník.
Pracovná zmluva je záväzok oboch strán.
Síce sa agentúra správa ako šmejdi, ale bohužiaľ, s takými ľuďmi pracujú.

Oni napísali výpoveď, ty si podpísal.
Čítal si to ?
Rozumel si tomu ?
Podpísali oni tebe, že si v ten deň odovzdal všetky vstupné karty ? Vieš to dokázať, že si ich odovzdal ?
citka007
29.11.17,08:50
mám dokaze že som odovzdal v ten deň všetky vstupky.Tak mi povedali.Tak ako som mal chodit 2 mesiace do práce??Hm
citka007
29.11.17,08:55
Ja sem si nerobil z práce holubník.Ja som sa zamestnal inde,kde som doteraz zamestnaný.Na to snad právo mám či nie??som o hotny zaplatiť aj 50000 len radšej niekomu kto tie peniaze potrebuje,nie prizivnikovi ani pol centa odomna neuvidí mysli si čo chcete aj skap
ivka70
29.11.17,09:10
Ak si na personalnom v agenture povedal ,ze chces dat vypoved a ze zajtra (alebo v iny datum) nastupujes v inom zamestnani, tak si si to pokaslal sam.
Personalista nemohol urobit nic ine, len ti pomoct s vypovedou (ani to nemusel) a upozornit ta, ze ak uz viac nechces prist, mas odovzdat vsetko nafasovane a pocitat s tym, ze dostanes za nedodrzanie vypovednej doby "pokutu" .
Ty si podpisanim vypovede s tymto suhlasil.
Akk by si povedal, ze davas vypoved, pocas vypovednej doby budes nadalej riadne pracovat a po skonceni PP nastupis do noveho zamestnania, dodrzal by si zakony postup a k pokute by nedoslo.

Mas pravo sa zamestnat inde, ale mas aj zakonnu povinnost zakonne ukoncit predchadzajuci PP. Co si neurobil a teraz nesies nasledky.

Skus sa odvolat, ze ty si chces skoncit PP dohodou, nie vypovedou, ktoru si podpisal.
bodliak
29.11.17,09:25
Citka, spomínaš svoje práva, ale nespomínaš svoje povinnosti!
Tvojou povinnosťou bolo dodržať podmienky pracovnej zmluvy. Prísť ráno a oznámiť "končím", holubníkom je. Zaplatíš 2200 Eur.
citka007
01.12.17,18:21
šak jasne že som chcel skončit dohodou.Už som to dal príslušným orgánom.Ja tie peniaze nemám problém uhradiť ale radšej ich roztrhám než ich dám tomu zamestnancovi agentúri ktorí chce odomňa vyžmíkať peniaze.Dobrý ***** mu dám do huby ani cent nedostane.Ja som si zaroil každý cent,nikedy som nemal žiadny problém zo zákonom a a teraz ked som sa zamestnal v agentúri a robil som na nich som zarábal 17 mesiacov a riadne som oznámil že končím budú odomňa žmýkať peniaze.Pojdem aj do médii ešte uvidíme Pán bodliak.
jslancik
01.12.17,18:28
ba šme še pobavili. len aby si nebol prekvapený... objektívny právny názor si sa tu dozvedel. že si ty myslíš niečo iné, je úplne irelevantné... v ktorom bode si myslíš, že agentúra nemá pravdu? veď to tu bolo prebraté, zvlášť ivka70 ti to pekne napísala.
citka007
01.12.17,18:39
Už len tá suma 723 hrubého som mal na páske.kde prišli na 2200 a v agentúre mi pri výpovedi povedal že Volkswagen mi môže poslať pokutu.Preco teraz čítam že agentúre vznikol nárok ? Čo si myslíte že som hlúpy? Ja to zaplatím ale najprv chcem dôkaz že sa jedná o 2200 e.
veronikasad
01.12.17,18:41
Aký priemerný hodinový zárobok máš na výplatnej páske?
citka007
01.12.17,18:47
Nemám to pri sebe,som v práci vieš mi to vypočítať?
jslancik
01.12.17,18:51
ty robíš vo VW za 723€ hrubého? ha ha ha, neverím. To je možno základná zložka mzdy, ale celková hrubá mzda je skôr tých 1100...
citka007
01.12.17,18:57
Nie 723 brutto mám na páske.To bolo cez agentúru
citka007
01.12.17,19:00
Môj mesačný príjem aj zo všetkými príplatkami bol Max 790 e čistého na 4 smenej prevádzke aj to som musel mať plnú dochádzku ,to mám za tú drinu ,na linke som pracoval ako montaznik 18 mesiacov .1 krát som marodoval.Preco mi nevyplatili dovolenku zostatkovu.? Na to už nárok nemám?Robia Veľké reklamy aký sú fajn.Na linke si sprav potrebu malú, či veľkú.su to len klamstvá.Ludia sa tam striedajú ako ponožky.Radsej pôjdem robiť za 500 e a vklude si zájdem na záchod.?Ešte k tomu pracuj s pocitom že pracujem na nejakého darmozraca v agentúre.Chce 2200 e nech ide do linky a nech si ich zarobí.Ja som od nich nedostal ani cent zadarmo.
jslancik
01.12.17,20:17
790 moze byť 1100 hrubeho. A nie je podstatné, koho mozes ****** ty. Ty si s nimi uz vytoto. Teraz budú nasledky.
misomiso
01.12.17,21:38
Odisiel si z VW? Ved vsetci vravia, ze je to zamestnanie snov. A este vam tam aj zvysili platy...
citka007
02.12.17,15:07
nehovorím,záleží od toho akú pozíciu robíš.