martinez
31.07.06,14:27
Hladal som, ale nic moc som nenasiel k tejto teme. Preto prosim o radu. V pripade, ze neexistuje medzi SR a statom X (mimo EU) zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia a subjekt zo statu X predava tovar subjektu so sidlom v SR, musi subjekt so sidlom v SR pri poukazani penazi do statu X vykonat zabezpecenie dane? Vie mi niekto povedat pri akych obchodnych cinnostiach je povinnost vykonat zabezpecenie dane (resp. zrazku)? §44,2 hovori, ze "zo zdanitelnych prijmov v prospech danovnika s obmedzenou danovou povinnostou"... a ked sa pozrieme co su to zdanitelne prijmy v §2,h) v sucinnosti s §2,c), tak potom by kazda koruna vyplatena do statu, s ktorym nema SR zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia podliehala zabezpeceniu... to je chore, nie? Ja si myslim, ze zrazku, resp. zabezpecenie dane treba vykonat z prijmov v prospech danovnika s obmedzenou danovou povinnostou, ktore su vymenovane v §43 a §16 ZDP ? Nemyslim si, ze ked doveziem tovar zo statu X, musim pri poukazani penazi do statu X zabezpecit dan... Aky mate nazor ? Ma s tym prosim niekto skusenosti ?
KEJKA
31.07.06,12:31
áno, §43 a §44 sa viažu na §16..
predaj tovaru - príjmy z toho nepodliehajú nejakej zrážkovej dani ani zabezpečeniu dane.
martinez
31.07.06,12:40
1/ Ok Kejka, dakujem.. a co hovoris na §44,1 ? Myslis, ze ked DU pri kontrole subjektu so sidlom v SR vidi, ze tovar nakupuje od spolocnosti registrovanej na Kaymanskych ostrovoch, moze vyuzit jednostranny akt prikazu zabezpecenia dane z buducich tranzakcii pri odvolani sa na §44,1 ?

2/ Existuje nejaky zoznam danovych rajov, pri ktorych SR vyzaduje explicitne zabezpecenie dane s akehokolvek obchodu ?
KEJKA
31.07.06,13:49
toto som už riešila s daňovým poradcom. Všetko je to naviazané na §16. Správca dane môže určiť, len ak mu vznikne právo určovať.
toľko na ot. 1 - je to nepriechodné.

a k 2. neviem o žiadnom zozname....... ale uexist. daň. rajov vieme, zasa platí že explicitné zabezpečenie len v súlade s § 16, a 44.