globalpartner
29.11.17,17:48
Dobrý deń,
mám takúto otázku na účtovničky.
prenajal som si apartmán na podnikanie - krátkodobý prenájom, nastala taká situácia , že by som chcel navýši´t zálohove platby oproti predpisu povedzme zo 150 na 200 EUR mesačne konkrétne v položkách plyn a vodne stočné/ide vykurovacia sezona/
Účtovnička prenájimateľky tvrdí , že to ona svojvolne nemôže urobiť ani dodatkom k zmluve , že musí mi toĺko predpísa´t koĺko je v predpise od správcu - ten je neoddeliteľnou súčas´tou nájomnej zmluvy
Podĺa môjho názoru je to možné a zučtuje sa potom len skutočná spotreba oproti zálohohovým platbám po doručení vyúčtovania od správcu (apartmánový dom/

Môže mi niekto poradiť , prenájimateľ je plátcom DPH ja nie som
Ďakujem za každý názor
jslancik
29.11.17,19:12
môžu to spraviť, ale nemusia. ak by to nebolo rovnaké, bolo by komplikovanejšie vypočítať preplatok/nedoplatok. Takže je to otázkou dohody. Ako akékoľvek zmeny v zmluve o prenájme. Nestačí, že jedna strana chce, musia chcieť obidve strany.
vicktor
30.11.17,08:41
To je len neochota. Podla VS odfiltrovat a spravit sucet, to nie je nic komplikovane. Ved to musia spravit aj tak.
jslancik
30.11.17,08:46
pozri, keď ja požiadam niekoho o niečo, čo spraviť vie, skoro nič ho to nestojí, ale nemá dôvod (nemusí, z ničoho mu nevyplýva povinnosť) to pre mňa spraviť, tak môžem mu vyčítať neochotu?
mackoivan
13.12.17,07:55
Veľmi veľa ľudí platí cez trvalé príkazy v banke. a veľa ich tiež nerešpektuje zálohové platby ak im správca zníži platby oproti minulému roku. Dobrovoľne platia celý rok viac a nezmenia trvalý príkaz v banke. Nikomu to nerobí problém, len sa tešia z vyššieho preplatku a neznalí susedia im ho závidia keď sa ním pochvália.