Babula1
31.07.06,16:12
Majitelia s.r.o. sa rozhodli v Rakúsku kúpiť nehnuteľnosť, ktorú by v budúcnosti chceli využívať na rekreačné účely pre zamestnancov.
Odo mňa teraz chcú, aby som vymyslela, ako tú nehnuteľnosť a jej prevádzku dostať do nákladov. Je to vôbec možné? Nie je to výdavok, ktorý ide zo zisku?
Máte s takýmto niečím skúsenosti? Prosím o pomoc.
Tweety
31.07.06,16:19
Majitelia s.r.o. sa rozhodli v Rakúsku kúpiť nehnuteľnosť, ktorú by v budúcnosti chceli využívať na rekreačné účely pre zamestnancov.
Odo mňa teraz chcú, aby som vymyslela, ako tú nehnuteľnosť a jej prevádzku dostať do nákladov. Je to vôbec možné? Nie je to výdavok, ktorý ide zo zisku?
Máte s takýmto niečím skúsenosti? Prosím o pomoc.
Kúpa nehnuteľností nie je nákladom na dosiahnutie zisku.
Do nákladov sa dostane až prostredníctvom odpisov po jej zaradení do užívania.:cool:
Babula1
01.08.06,07:49
Viem, že nehnuteľnosť nemôžem dať priamo do nákladov, ale že sa odpisuje. Chcela som sa len opýtať, či je možné odpisovať a dať do nákladov aj budovu, ktorá priamo neslúži na dosahovanie zisku, ale slúži ako rekreačné zariadenie pre zamestnancov.
Jara
01.08.06,08:36
Je to majetok s.r.o. tak ho zaradíš a odpisuješ. Myslíš že nebude slúžiť za účelom zvyšovania príjmu? Bude, veď keď si zamestnanec oddychne a podá lepší výkon, tak firme to zvýši aj zisk, nie? Babulka, veď aj my keď oddychujeme potom viac robime, nie? No bodaj by takých zamestnaváteľov bolo viac, čo kupujú v zahraničí nehnutelnosti na regenaráciu pr. sily svojich podriadených...