STRELEC
31.07.06,19:58
Skúste zvážiť tieto návrhy:
1.) Príspevok bez reakcie niekoho iného ako samotného zadávateľa po 24 hodinách vymazať.
2.) Priebežne upratovať (vymazávať) príspevky typu "súhlasím". Veď na to je tlačítko - to by sa malo viac využívať. Je to podpora prispievateľovi, že nie je so svojim názorom sám a zvyšuje to teda "použiteľnosť" jeho príspevku.
3.) Debatné príspevky v odborných témach vymazávať priebežne. Asi tak, keď ma moderátor vymaže, lebo som odporúčal niečo, čo tak trocha zákon možno obchádzalo. Správne!
alebo
Ako 3.) ale možno by bol reálny akýsi záchranný kontajner. Príspevky by boli označené na výmaz. Ak by dostali nejaký počet "súhlasov", boli by zachránené a putovali by normálne do archívu.
Návrhy, priznám sa, nie sú po nejakých dlhých úvahách. Bol by som rád, keby boli podnetom pre lepšie. Vychádzajú z pomerne bujnej témy o názoroch na Poradu.
lenkak
31.07.06,18:07
1. Ten čo zadal otázku, bude aj dlhšie čakať na odpoveď ako je 24 hod. Skôr nejakú dlhšiu lehotu.
3. ...., - na toto slúži - Nahlás a moderátor v danej téme vymaže príspevok, už záleží od moderátora, alebo Richarda, či uzná príspevok vhodný na vymazanie
Príspevky by boli označené na výmaz - vyzerá to zaujímavo.
KEJKA
31.07.06,18:09
1. nesúhlasím... niekedy je potrebné posúvať dlhšiu dobu, kým sa niekto ozve.

2. súhlasím

3. súhlasím včítane toho kontajnera..... mala by byť nejaká záchranná sieť.
STRELEC
01.08.06,04:35
Posúvam.
Označenie príspevkov na výmaz by možno pôsobilo aj motivačne, aby sme ich písali k veci, k danej otázke. Bolo by to na cite moderátora, lebo niekedy pomôže aj vyjadrenie spolupatričnosti, účasti a "aj ja som to zažil".
Zdeni
01.08.06,17:36
Skúste zvážiť tieto návrhy:
1.) Príspevok bez reakcie niekoho iného ako samotného zadávateľa po 24 hodinách vymazať.
2.) Priebežne upratovať (vymazávať) príspevky typu "súhlasím". Veď na to je tlačítko - to by sa malo viac využívať. Je to podpora prispievateľovi, že nie je so svojim názorom sám a zvyšuje to teda "použiteľnosť" jeho príspevku.
3.) Debatné príspevky v odborných témach vymazávať priebežne. Asi tak, keď ma moderátor vymaže, lebo som odporúčal niečo, čo tak trocha zákon možno obchádzalo. Správne!
alebo
Ako 3.) ale možno by bol reálny akýsi záchranný kontajner. Príspevky by boli označené na výmaz. Ak by dostali nejaký počet "súhlasov", boli by zachránené a putovali by normálne do archívu.
Návrhy, priznám sa, nie sú po nejakých dlhých úvahách. Bol by som rád, keby boli podnetom pre lepšie. Vychádzajú z pomerne bujnej témy o názoroch na Poradu.
K tomu bodu 3. Čo som si ja všimla, je tu kopec príspevkov, ktoré sú 100%-né, odborné, výstižné a k veci a aj tak nemajú ani jeden súhlas.
Takéto príspevky by boli vymazané a tak by vznikol dojem, že boli mylné.
To si myslím, že by nebolo dobré. Najprv by sme si museli zvyknúť na to, že každý správny príspevok / podľa vlastného úsudku/ odsúhlasiť a nie si ho iba prečítať a ísť ďalej. Neviem, ale s týmto spôsobom rušenia by som nesúhlasila. - môj názor;) .
ALDA
01.08.06,17:53
Ja osobne fundovaným a dobrým odpovediam súhlas ani nedávam. Myslím si, že je to úcta k fundovaným odborníkom, ktorí nepotrebujú môj súhlas. Môj názor! Preto by sa podľa súhlasov príspevky nemali hodnotiť.
ondrejvla
01.08.06,17:57
Môj názor - súhlasy nezvyšujú kvalitu príspevku, ale jeho fundovanosť a originalita. No a samozrejme aj kvalitná skúsenosť.
Monika Kováčová
01.08.06,18:14
Ja osobne fundovaným a dobrým odpovediam súhlas ani nedávam. Myslím si, že je to úcta k fundovaným odborníkom, ktorí nepotrebujú môj súhlas. Môj názor! Preto by sa podľa súhlasov príspevky nemali hodnotiť.

Môj názor - súhlasy nezvyšujú kvalitu príspevku, ale jeho fundovanosť a originalita. No a samozrejme aj kvalitná skúsenosť

Ja si myslím, že tlačidlo SÚHLAS je na to, aby som potvrdila autorove tvrdenia. Ja keď súhlasím, tak súhlasím a stlačím. ;)
MiaP
01.08.06,18:55
Ja som tu sice novačik ale rada by som si prečítala všetky príspevky, aj tie neodsúhlasené. Zatiaľ sa tu len zabehávam a z toho rušenia budem mať ešte väčší chaos ako mám:) .
Monika Kováčová
01.08.06,19:20
Návrhy, priznám sa, nie sú po nejakých dlhých úvahách. Bol by som rád, keby boli podnetom pre lepšie. Vychádzajú z pomerne bujnej témy o názoroch na Poradu.

Strelec, hoď prosím ťa link, kde je tá bujná téma... Asi som ju nečítala...:( :mee:
STRELEC
01.08.06,20:34
[/b]
K tomu bodu 3. Čo som si ja všimla, je tu kopec príspevkov, ktoré sú 100%-né, odborné, výstižné a k veci a aj tak nemajú ani jeden súhlas.
Takéto príspevky by boli vymazané a tak by vznikol dojem, že boli mylné.
To si myslím, že by nebolo dobré. Najprv by sme si museli zvyknúť na to, že každý správny príspevok / podľa vlastného úsudku/ odsúhlasiť a nie si ho iba prečítať a ísť ďalej. Neviem, ale s týmto spôsobom rušenia by som nesúhlasila. - môj názor;) .Možno som sa zle, nepresne, vyjadril. Takto to nebolo myslené!!! To by sme sa zase "presúhlasovali".

Moderátor by označil nepatričný príspevok, balast, odbočenie (alebo ako by som takýto príspevok nazval) v odbornej téme "za kandidáta na vyradenie, výmaz". Ten príspevok, keďže by nebol hneď vymazaný, slúžil by aj ostatným ako určitá motivácia, návod - takto, toto asi písať nebudem. Nebudem písať "to je aj môj názor", "s tým sa stotožňujem", "ja to riešim tiež takto" a uspokojím sa aj s tlačidlom "súhlasím". Tak nejako som to myslel.

Ak by ale tento "kandidát na výmaz" dostal stanovený počet aspoň x-súhlasov, označenie na výmaz by sa zmazalo a príspevok by ostal. Tak by sa potrebná "absolútna moc" moderátora korigovala do istej miery plénom porady. Mohlo by to viesť k zoštíhleniu tém o príspevky, ktoré by neboli k veci, k väčšej prehľadnosti. Prospelo by to hlavne nováčikom, či menej častým návštevníkom Porady k zlepšeniu orientácie.

Neobhajujem svoj návrh - tému som zadal hlavne ako inšpiráciu pre návrhy riešení sledujúc tému (anketovú) Váš názor na Poradu. (ermon - to je tá "bujná" téma).
Zdeni
01.08.06,20:45
Možno som sa zle, nepresne, vyjadril. Takto to nebolo myslené!!! To by sme sa zase "presúhlasovali".

Moderátor by označil nepatričný príspevok, balast, odbočenie (alebo ako by som takýto príspevok nazval) v odbornej téme "za kandidáta na vyradenie, výmaz". Ten príspevok, keďže by nebol hneď vymazaný, slúžil by aj ostatným ako určitá motivácia, návod - takto, toto asi písať nebudem. Nebudem písať "to je aj môj názor", "s tým sa stotožňujem", "ja to riešim tiež takto" a uspokojím sa aj s tlačidlom "súhlasím". Tak nejako som to myslel.

Ak by ale tento "kandidát na výmaz" dostal stanovený počet aspoň x-súhlasov, označenie na výmaz by sa zmazalo a príspevok by ostal. Tak by sa potrebná "absolútna moc" moderátora korigovala do istej miery plénom porady. Mohlo by to viesť k zoštíhleniu tém o príspevky, ktoré by neboli k veci, k väčšej prehľadnosti. Prospelo by to hlavne nováčikom, či menej častým návštevníkom Porady k zlepšeniu orientácie.

Neobhajujem svoj návrh - tému som zadal hlavne ako inšpiráciu pre návrhy riešení sledujúc tému (anketovú) Váš názor na Poradu. (ermon - to je tá "bujná" téma).
Takže, bolo by iba na moderátorovi, ktorý príspevok by označil a buď mu to schválime, alebo nie, určitým počtom súhlasov pri príspevku. Ak to bude pod počet x tak ho vymaže, ak to bude nad x tak ho nechá. Správne som to pochopila?
STRELEC
01.08.06,20:54
Asi tak nejako Zdeni, ako vravíš. Samozrejme myslím, že hodne by záležalo na citu pre vec hlavne u moderátora. Spomínal som, že niekedy napomôže aj pocit kolegiálnej súdržnosti, spolupatričnosti. Tu by asi nestačilo stlačiť "súhlasím".
To vymazanie / ponechanie by už mohlo prebiehať automatizovane podľa zvoleného kritéria. Znie to otrasne technicky, ale ochránilo by moderátora pred potrebou k raz videnému sa ešte vracať.
Zdeni
01.08.06,21:14
No, niekedy sú tu také "zaujímavé rady" - presný opak, ako káže zákon. Už som to pochopila ten tvoj návrh, ale pre toho moderátora to bude fakt ťažké, koho označiť, a koho nie. Niekedy sú naozaj aj príspevky, ktoré vyjadrujú súcit, alebo povzbudenie, niekedy je tam vtipná poznámka, /ktorú by bolo škoda vyhodiť/a pokračuje sa ďalej v odbornosti,....atď.
Takže neviem. Na jednej strane je to dobré - vylúčiť zavádzanie ostatných. Nech sa moderátori vyjadria, čo oni na to.
Danila
02.08.06,15:21
Osobne mám na "zaujimavé rady" ten názor, že na Porade nemajú čo robiť. Ak sme účtovníci, tak pre nás platí zákon. A ak chce niekto radu typu... ako obísť, ako znížiť, ako nedať či dať,/ mimo zákona/, treba ju ignorovať. Zadávateľ nech si vyhľadá "tiežúčtovníkov" a zaplatí. Moderátori budú mať oveľa menej práce.
Alebo sa nebudú po ignorácii takéto príspevky objavovať, alebo ich jednoznačne treba do kontajnera.K ostatným bodom len všeobecne. Skôr som typ, ktorý nemá rád šablóny. Samovoľne nech odíde, čo prežije a stratí na zmyselnosti. V plnom rozsahu ale súhlasím, že tej kontajner je potrebný pre väčšiu prehľadnosť. Ja dávam plnú dôveru moderátorom, ja som s réžiou na Porade veľmi spokojná aj s "režisérom".
GABAZ
02.08.06,16:24
Chápem snahu o sprehľadnenie Porady, ale nezdá sa mi veľmi možnosť mazať príspevky po 24 hodinách. Zdá sa mi to dosť skoro. Ja sa vždy snažím´najprv hľadať na Porade, až keď nenájdem odpoveď, zadám otázku. Už viac krát sa mi stalo, že som zadala otázku a aj dlhší čas na otázku nikto nereagoval. Mňa to teda dosť odradí vôbec sa niečo pýtať. Ale v podstate ak niekto potrebuje odpoveď, opäť zadá otázku ... a moderátor zmaže...A možno bude mať šťastie a niekto poradí. S ostatnými návrhmi by sa dalo súhlasiť.
STRELEC
03.08.06,21:06
Chápem snahu o sprehľadnenie Porady, ale ........ . Mňa to teda dosť odradí vôbec sa niečo pýtať...........Ak by sa malo jednať o vymazávanie otázok, tak by som s Tebou plne súhlasil. Aj otázka môže byť pre niekoho subjektívne "od veci". Rozhodne však nie pre toho, čo tému, otázku, zadáva. Možno ani pre iných členov Porady. Otázka by sa ani podľa mňa mazať nemala. Len snáď ak nenájde "svoju odpoveď, stanovisko":mee:. Stáva sa to málokedy , ale predsa len niekedy.
Aj Ty by si bola radšej, keby na Tvoju otázku, tému boli reakcie adresnejšie, povedzme nie napr. také, ktoré by pôvodnú Tvoju otázku zrazu smerovali niekam inam, že?
GABAZ
04.08.06,04:08
No, asi som to zle pochopila / v bode 1 je mazanie prispevkov - ja som za príspevok považovala aj otázku. Každú snahu o sprehľadnenie Porady vítam, lebo je pravda, že ak niečo konkrétne hľadám musím si prečítať aj kopu "balastu". Takže takúto úpravu príspevkov možno len uvítať. Aj keď niekedy aj ten balast má svoje čaro - ale zdržiava to keď niečo rýchle hľadám.
Denda
07.08.06,11:47
Po prečítaní témy môj názor ako moderátor:
Cítite potrebu moderátora z hľadiska prehľadu a odbornosti v témach, v ktorých je moderátor alebo z hľadiska "upratovača"?
Ak si odpoviete, že z hľadiska upratovača tak je na mieste aby ste si uvedomili, že moderátor je takisto aktívnym členom porady ako prispievateľ a moderátora robí dobrovoľne a rád bez "absolútnej moci". Či má cit? tu trošku nerozumiem oblasti citu:-)
Potrebuje vlastne porada moderátora? Moderátom by sa mal citíť každý člen porady, ktorý prispieva, pýta sa, odpovedá.
Hľadáte v moderátorovi rozhodcu? Tiež ma nie tak dávno napadla myšlienka štýlu odkladania príspevkov do témy po faule, ale čo potom ak je tam už celé futbalové družstvo?:rolleyes:
Zoltán Kovács
07.08.06,13:12
Úplne súhlasím s Denda. Je len na nás ako porada vyzerá a funguje.
Veru niekedy aj mňa nahnevá, keď v niektorej zo sekcii vidím otázky z jedného okruhu zadané ako nová téma. A ešte k tomu v ten istý deň.

Budme trošku pozornejši, a snažme sa najprv hladať až potom zakladať nové témy. Viem,že založenie témy je pohodlnejšie ako hladanie.

Čo sa týka moderátora. Ja by som nedával takú moc, aby podľa subjektívneho úsudku dával niektoré témy mimo hry. Aj tie témy niekedy veru pomôžu.

Ďakujem.
Denda
07.08.06,13:52
Čo sa týka moderátora. Ja by som nedával takú moc, aby podľa subjektívneho úsudku dával niektoré témy mimo hry. Aj tie témy niekedy veru pomôžu.

Ďakujem.
Ja neviem o akej moci sa tu neustále hovorí. Každý moderátor sa venuje téme,aby nevybočovala z kontextu zadávateľa otázky, aby sa nemotali rôzne oblasti do jednej témy. Čo sa týka subjektívneho úsudku moderátora viac tu:http://www.porada.sk/t25697-moderovanie-tem.html#post236602
Zoltán Kovács
07.08.06,14:05
Ospravedlňujem sa za zlé vyjadrenie. Chápem prácu moderátora, a plne s tým súhlasím, že stráži témy aby nevybočovali.

Mal som na mysli, to že aj keď niektoré témy sú staršieho dáta, možno sú pre určitých ľudí užitočné, a preto by som ich nepresúval niekam do out-u.
lenkak
07.08.06,14:40
Ja presúvam témy aj so staršími dátumami, ale len do správnej témy.
Napr. v Jednoduchom účtovníctve nájdem príspevok: ako vypočítať mzdy?
Tak príspevok presuniem do témy Mzdy.
A to pre mňa neznamená out.
endrju
08.08.06,05:31
Dovolím si aj ako jeden z moderátorov vyjadriť niekoľko postrehov a (najmä) otázok k tejto diskusii.

O presúvaní príspevkov nezodpovedajúcich dohodnutým pravidlám do nejakej oblasti "mimo" už na Porade prebehla diskusia dávnejšie. Ak sa nemýlim, bolo to vtedy pomenované ako "škôlka". :)
V činnosti moderátora by v takom prípade rozhodujúci podiel nadobudla kombinovaná funkcia rozhodcu a upratovačky. Nemyslím si, že takéto niečo by nejako výrazne potešilo ktoréhokoľvek zo súčasných moderátorov Porady.

Skôr zastávam názor, že moderátor by sa mal predovšetkým snažiť o napomáhanie priebehu diskusie podľa dohodnutých pravidiel (etiketu Porady asi Jozef Mihál nevymýšľal iba pre vlastné potešenie).
Tiež by to malo byť udržiavanie aspoň minimálnej prehľadnosti v tej "jeho" oblasti.
Avšak bez aktívnej vzájomnej spolupráce všetkých užívateľov sa ani jedna z uvedených úloh nedá zvládnuť.

Asi nikto nebude pochybovať o tom, že v "skromnejšie" zariadenom byte sa udržiava poriadok ľahšie ako v byte, ktorý je zaplnený zbytočnosťami od výmyslu sveta. Porada mi, bohužiaľ, už chvíľami pripomína byt, ktorý je preplnený zbytočnosťami.
Čo si myslíte, prečo je to tak? Je príčinou nedostatočná alebo nesprávna práca moderátorov? Alebo je to iná príčina?

Už tu zaznelo, že moderátori nie sú nejakí iní ľudia ako ostatní užívatelia Porady. Moderátorsku prácu robia popri svojich bežných pracovných povinnostiach vo svojom voľnom čase. Moderátori sú predovšetkým rovnakí Poraďáci ako daľších viac ako 28000 registrovaných a X tisíc neregistrovaných užívateľov, ktorí na Poradu chodia niekedy častejšie a niekedy zriedkavejšie. Podľa štatistík prítomnosti býva na Porade v "pracovnom" čase (= pracovné dni od 5:30 do 23:00 a víkendy od 9:00 do 20:00) prítomných málokedy menej ako 100 užívateľov.
Preto by som chcel podporiť už vyjadrený názor o tom, že zodpovednosť za udržiavanie "poriadku" by mali na seba prevziať všetci, komu záleží na tom, aby Porada zostala minimálne takou kvalitnou stránkou akou bola doteraz.
Doma nezvykneme okolo seba robiť neporiadok najmä preto, že si uvedomujeme, že za nás nikto nepoupratuje.
Inde robíme neporiadok iba preto, že si myslíme: "však to niekto poupratuje"?

Veľakrát nechápavo krútim hlavou pri rozmýšľaní nad dôvodmi, ktoré viedli autora k viacnásobnému zadaniu tej "jeho" otázky vo viacerých témach jednej porady alebo aj vo viacerých poradách súčasne.
Čo by sa malo robiť s takýmito otázkami podľa vášho názoru?

Myslím si, že prednosťou Porady by mala zostať najmä ochota nezištne pomáhať tým, ktorí takú pomoc skutočne potrebujú.
Dosť často mávam po prečítaní niektorých "nových" otázok pocit, že najväčším problémom autora je nechuť aspoň chvíľu rozmýšľať nad riešením "jeho" problému. Koľko príspevkov obsahuje formuláciu "nemám čas hľadať to"?
Ubúda alebo pribúda tých, ktorí sú ochotní nezištne pomáhať po neviemkoľkom prečítaní takej formulácie? Čo si myslíte?