DomiA9
04.12.17,12:59
Dobrý deň. Chcela by som Vás požiadať o radu, či som/program vygeneroval správne výplatnú prásku. Zamestnanec bol od začiatku roka 2017 na PN do 04.06.2017, v tento deň bol ukončený PP dohodou zo strany zamestnanca. Z roku 2016 zostalo 14 dní dovolenky...Vo VP za mesiac jún bol zložka mzdy Nemoc(PN) a 14 dní dovolenky z ktorej sa mi strhla daň, zdravotné poistenie a do SP IBA ÚRAZOVÉ POISTENIE za zamestnávateľa. Prečo sa mi nestrhli ostatné poistenia do SP? kvôli tomu že tam bola PN? Ďakujem za všetky odpovede.
Tweety
04.12.17,12:00
Je to správne.
DomiA9
04.12.17,12:03
Keby ale idem zamestnancovi preplatiť dovolenku v mesiaci august tak sa mi už strhnú všetky poistenia. vtedy by som ho musela doprihlasiť však? a ďakujem veľmi pekne za odpoveď :)
ivka70
04.12.17,12:21
preco? v tom mesiaci by cely mesiac odpracoval?
tmhwk
25.12.17,16:26
Tweety, môžeš to prosím ešte doplniť? Mám podobný prípad, akurát náš zamestnanec okrem PN aj nejaký čas zo začiatku normálne pár týždňov pracoval a potom išiel na trojmesačnú PN (počas ktorej dostal výpoveď). Ide o pár eur za jeden deň nami preplatenej dovolenky a morím sa s tým už niekoľko hodín...

Hlavný problém mám v tom, že som našiel že pri vyplatení dovolenky po skončení prac. pomeru sa má zasielať "Výkaz preddavkov a príspevkov", kde sa táto preplatená dovolenka má rozpočítať "pomerne do všetkých kalendárnych mesiacov trvania poistenia". Mzdový program mi rovnako ako DomiA9 vypočítal pre SP iba úrazové poistenie (vo výške pár centov), ktoré mi aj zahrnul do mesačného výkazu + vypočítal odvody do ZP. A čo teraz? Mám poslať do SP ešte aj nejaký ďalší "výkaz preddavkov", kde pre každý mesiac v roku vypočítam odvody? Alebo to len zle chápem a žiadne ďalšie odvody (okrem spomínaného úrazového a ZP) sa už neplatia a žiadny ďalší výkaz sa nezasiela?
ivka70
25.12.17,16:47
zadaj si to ako vlastnu otazku - otazky na porade sa nekladu cez komentare
tmhwk
25.12.17,16:59
ivka70 máš pravdu, moja otázka sa mi zdala len jemným rozšírením tej pôvodnej, takže mi to prišlo prehladnejšie pre ľudí čo budú o rok hľadať na to odpoveď, ale radšej som teda urobil novú: http://www.porada.sk/t303673-odvody-a-vykazy-pri-dodatocnom-vyplateni-nevycerpanej-dovolenky.html#post3002694 .