shimiak
04.12.17,22:29
ahoj, mam taku otazocku, kupil som si kozene topanky, su tmave modre, koza je leskla, ale na miestach, kde sa topanky zohybaju, sa zacina hned od novoty objavovat bledsi odtien, akoby sa hned zodrali, nevyzera to prave dobre, teraz neviem, ci je toto normalna vlastnost tohto druhu koze, alebo to mam vratit... mal som ich na nohe 3 minuty a uz zlieza farba z namahanych miest.....
buchač
04.12.17,21:59
No schválne...odfoť a pripoj foto...prípadne aj cenu.
Lebo hento veru koža nebude....ani náhodou.
shimiak
04.12.17,22:17
cena 60 eur, na foto vidiet tie blede odtiene na zhyboch, ostatne je odraz blesku, je to slovensky vyrobca
Mila123
04.12.17,22:25
ošetroval si ju nejakým prípravkom? čo vraví návod na používanie?
shimiak
04.12.17,22:35
nic, este som ich nemal ani vonku, len doma, ked som prisiel z obchodu, som si ich dal na nohu, presiel sa chvilu a pozeram ze akosi to meni farbu, v kazdom pripade im to idem zaniest naspat, toto kvalitna obuv nerobi....
kopretinka
04.12.17,22:43
mám slov.kožené botasky,za štyri roky sa na nich také nič neurobilo a to som ich mala denne na nohách 10 hodín v robote,,,,
shimiak
04.12.17,22:45
vyrobca dusan hujo, kotesova, toto som este nevidel a to som si ich uz kupil x....
kopretinka
04.12.17,23:10
ale google videl
kopretinka
04.12.17,23:11
shimiak
07.12.17,17:23
ta koza je taky typ, ale mam iny problem, vzadu na pate z vnutornej strany je hruby sev, ktory neskutocne tlacil a sposoboval mi otlaky, oni mi peniaze nevratili, poslali to vyrobcovi, ake mam ja ako spotrebitel prava? ten sev tam trci kus a je to nenositelne....
kopretinka
07.12.17,21:52
zrazu ťa tlačia?a doteraz netlačili?veď si ich mal na nohe iba 3 minúty..............
shimiak
07.12.17,21:57
dnes som si ich obul prvykrat na 2 hodiny a ledva som prisiel domov a potom som zbadal hruby sev zvnutra nad patou, ktory som este nikde nevidel, ale to je asi jedno ....
kopretinka
07.12.17,22:11
ja teda neviem,ale ja si skúšam boty v obchode,nie až doma.....ten šev by ťa predsa musel tlačiť hneď.....a načo si v nich dnes chodil?veď si povedal,že ich ideš reklamovať kvoli olupujúcej sa koži.
shimiak
07.12.17,22:57
ta koza sa nelupala, iba menila farbu, bola to moja neznalost druhu koze a ten sev netlacil v obchode, on zacal tlacit tak po hodine a ja som si ho vobec nevsimol, totiz este som sa nikdy s takym niecim nestretol a neobzeram topanky takto dosledne, ani si nepamatam, ze by som niekedy reklamoval topanky, zatial som mal stastie.... ja som chcel iba vediet, ci nema niekto skusenost s niecim podobnym, neviem, kolko ludi sem chodi, iba som skusil, to je cele, dakujem za odozvu
vicktor
08.12.17,06:07
kopretinka: "ten šev by ťa predsa musel tlačiť hneď" - tiez mam topanky kde je svik a normalne ich nosim a prava mi osucha kozu nad achilovkou az po dlhsej chodzi. V obchode pohoda.
kopretinka
08.12.17,08:03
a teraz tie topánky sú kde? na reklamácii alebo ?
arizona
08.12.17,08:07
shimak,nerobis si srandu z Poradakov??? Ved 4.12 neskoro vecer si mal obuv iba doma vyskusanu. Dnes je 8.12 a ty pises, ze si medzitym stihol reklamovat pre problem s hrubym svom.To si stihol vybavit reklamaciu,obchod stihol obuv reklamovat,dat posudit vyrobcovi a tebe aj ukoncit reklamaciu??? Sa mi nezda...
arizona
08.12.17,08:09
Tlaciaci sev je dovodom na reklamaciu,lebo obuv by nemala ominat. Vada vyrobku,ktora sa prejavi do 6.mes.od kupy sa berie ako vyrobna chyba,take obchod by mal uznat reklamaciu.Zamietnut moze iba na zaklade znaleckeho posudku. Viac si precitaj tu http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
shimiak
08.12.17,13:59
a toto som ja kde napisal? :D treba citat s porozumenim....su na reklamacii, ja som sa pytal na skusenosti a ci niekto nieco podobne reklamoval, kapisto?
misoft
08.12.17,16:10
shimiak (Včera 18:23) ..................................vzadu na pate z vnutornej strany je hruby sev, ktory neskutocne tlacil a sposoboval mi otlaky, oni mi peniaze nevratili, poslali to vyrobcovi, ake mam ja ako spotrebitel prava? ten sev tam trci kus a je to nenositelne....
-------------------------------------------------------------------
To značí, že firma Obuv Hujo túto obuv NEVYROBILA, ak ju posielal výrobcovi.......
shimiak
08.12.17,21:57
ale ja som to kupoval v obchode s obovou, nie od huja priamo, hujo je vyrobca
buchač
08.12.17,22:23
Veď totok...že od huja...;) :D :D :D
shimiak
08.12.17,22:55
no ved je aj na huja :D
shimiak
07.01.18,11:28
Mam teraz inu otazku, uz je po 30 dnoch od reklamacie, ale mali tam dovolenku, mozu to odratat od reklamacie, alebo si mozem ist po peniaze?
arizona
08.01.18,06:16
to, ze ma obchod dovolenku,nie je dovodom na oddialenie vybavenia reklamacie
shimiak
08.01.18,11:18
Maju tam zatvorene od silvestra do zajtra,ked tam pridem zajtra bude uz vyse 30 dni od reklamacie, mozem pytat peniaze aj ked tam topanky budu s tym, ze to nestihli do 30 dni? Je to ich problem? co ak mi nebudu chciet vratit peniaze? to var nemam preberat? ako mam postupovat? hrozit SOIkou ? diky
kopretinka
08.01.18,11:37
ak reklamácia nie je vybavená do 30dní,máš automaticky nárok na zrušenie kúpnej zmluvy a vrátenie peňazí.Ak by ťa chceli odpinkať,že zamietli,tak sa nedaj,nestihli vyreklamovať,tak platí to čo na zaiatku.
shimiak
08.01.18,11:40
co znamena nedaj sa? mam im to mam nechat a vyhrazat sa SOIkou, ako som napisal? alebo ako? potrebujem presny navod, aby som sam seba nevystavil do situacie, do ktorej nechcem
shimiak
09.01.18,14:58
takze peniaze mi vratili, kedze to ani neprislo z reklamacky a veduca predajne mi povedala, aby som si uz nic u nich nekupoval, to som este nezazil :D
misoft
09.01.18,21:54
Máš ponaučenie... nekupuj obuv od ©Huja, lebo je na ©huja....:D:D:D
shimiak
10.01.18,19:20
mam este poslednu otazocku, pri vracani penazi si predavacka vypytala cislo obcianskeho, uchovala si cisla obcianskych od ludi, ktorym davala peniaze naspat za reklamacie, mala to napisane v nejakej knihe, ktoru mali na stole pohodenu, neporusuje sa tym zakon o cohcrane osobnych udajov?
alaya1
10.01.18,20:24
Nemas nosit veci zo zvierat.
vicktor
11.01.18,07:52
Vlneny pleteny sveter je urcite lepsi nez z chemlonu.
A co sa tyka obuvi - nosis iba gumaky?