marta.dz.
05.12.17,10:58
Viete mi niekto vysvetliť prečo rozdeľujeme peniaze ktoré pokladáme za mzdu a ktoré nie?
ivka70
05.12.17,10:09
Pretoze su niektore paragrafy Zakonnika prace, ktore sa vyslovene tykaju len mzdy ako takej.
Napr. posudzovanie minimalnej mzdy, priemerny zarobok na pracovno-pravne ucely sa pocita len zo mzdy.
marta.dz.
05.12.17,10:10
Nemôžeš mi to bližšie priblížiť a viac príkladov udať?? Ďakujem
ivka70
05.12.17,10:11
vsetko je v Zakonniku prace ... aj definicia aj ine paragrafy, kde sa mzda pouziva .... mas ZP nastudovany?
marta.dz.
05.12.17,10:30
Ako tak, ale dôvod prečo sa rozdeľuje som zo ZP veľmi nepochopila preto sa pýtam na príklady, lepšie mi je keď to niekto vysvetli jednoduchšie. Veľmi ocením keď mi to vysvetlíš.
taiko
05.12.17,11:05
co mas presne na mysli ?
Kto rozdeluje peniaze, kde sa peniaze rozdleuju a kto ich poklada za mzdu ?
Cie peniaze mas na mysli ?
Tvoje ako osoby, alebo firemne ?
Mas nejaku nejasnost v uctovnictve, ci na vyplatnej paske ?
marta.dz.
05.12.17,13:46
je to v rámci práva a účtovníctva, chcela by som vedieť, či je to kvôli daniam, že máme mzdové peniaze a ďalej napr. odchodné, odstupné, náhrada mzdy, cestovné náhrady...tieto položky sa za mzdu nepovažujú, ale prečo je potrebné to deliť, v čom je rozdiel? Prečo to všetko nie je len mzdou?
ivka70
05.12.17,14:14
lebo to tak definuje zakon, co chces na tom vysvetlovat?
napriklad si predstav, ze cestovne nahrady by boli mzdou a tym by pracovna cesta navysovala priemer na dovolenku ci priemer na vypocet nahrad ... nezdalo by sa ti to cudne? pripadne minimalna mzda by bola dodrzana, ak by zamestnanec distal zahranicne "diety" ??
Dáša_
05.12.17,14:26
teda, musim povedať, že klobúk dole za rozsifrovanie otazky