Gong
05.12.17,23:16
Sro platca DPH má zmluvu o fin.leasingu na mot.vozidlo. Konateľ spoločnosti mi tvrdí, teda má to od známej auditorky, že ked je v zmluve uvedené 1.navýšená leasing.splátka, čo u neho činí 30%, tak tá ide celá do nákladov. Keby tam bolo dané slovo akontácia, tak nie. Ja som uvedenú navýšenú splátku dala na účet 474 a do nákladov dávam odpisy. Nestretli ste sa s takým niečím. Dakujem
Tweety
06.12.17,06:51
Tvrdenie je nesprávne. Aj tá akontácia vstupuje do ceny obstarania MV. Takže zaúčtovať ju do nákladov je nesprávne. Je to jednoducho splátka za MV.
Gong
06.12.17,07:34
Dakujem, uz som sa zlakla ze mi nieco uniklo, hladala som aj v zakone ale nic podobne tam nebolo. Ale nasla som 1clanok na nete skusim ho sem prilozit akebo aspon link, ked ho najdem ☺
Žabinka
06.12.17,08:41
Gong
06.12.17,12:38
Dakujem uctovanie mam presne takto ako vo vami zaslanom prispevku. Problem je v tom ze konatel tvrdi na zaklade od jeho znamej auditorky, ze ak je v zmluve o fin.leasingu uvedena 1.navysena leasing.splatka tak tu sumu mam dat priamo do nakladov. Co sa mi nezda.
Žabinka
06.12.17,12:56
nemá pravdu, splátka nech je nazvaná hocijako, je súčasťou OC, a teda nemôže ísť do nákladov, ale odpisuje sa postupne v odpisoch.. Pani známa auditorka nech vráti titul a certifikáty..;)
Gong
06.12.17,16:49
Dakujem krásne, presne to isté som si myslela. :-)