Dodak
06.12.17,07:20
Dobry den,
cely rok 2017 odpracujem u zamestnavatela. Iny prijem ako u neho som nemal. Dnes mi povedal, ze si mam podat danove priznanie sam, kedze u neho koncim k 31.12.2017. Chcem sa opytat, ako to je s podanim danoveho priznania. Musim si ho podavat sam,alebo mi je ho poviny podat on, kedze vsetok prijem a cely kompletny rok som pracoval u neho. Vzdy hopodaval on a kedze koncim k 31.12.2017, tak by mal byt povinny ho podat stale on nie?
evuš
06.12.17,06:35
Áno, je Ti povinný na základe Tvojej žiadosti urobiť RZD zamestnávateľ, žiadosť treba podať najneskôr do 15.02.2018, ale ja by som na Tvojom mieste túto žiadosť mu doručila ešte tento rok - najlepšie doporučene....
Dodak
06.12.17,06:50
Dakujem. Ja som este stale v zamestani, tak mu to dam do ruky osobne, snad nieje taky, ze by to zahodil a povedal, ze som mu nic nedal.
evuš
06.12.17,06:54
Sprav si kópiu a nech Ti podpíše prevzatie, ak nie, riešila by som to doporučene cez poštu.... v dnešnej dobe sú niektorí zamestnávatelia moc "vychytralí"
ivka70
06.12.17,07:15
Ak poziadias do 15.2. o RZD, musi ti ho zamestnavatel urobit.
Akl budes mat preplatok, musi ti poslat aj ten, ale ...tam zvycajne byva kamen urazu, ze zamestnavatelia neposlu tu sumu tak ako maju.
ak si podas sam DP (co pri jednom zamestnani v roku je iba prepisat udaje z potvrdenia o zdanitelnej mzde do tlaciva DP typu A), potom ti DU posiela peniaqze priamo bud na ucet, ktory v DP definujes alebo postou.

Takze ak nie celkom doverujes svojmu pomaly uz exzamestnavatelovi,ze nebude robit obsytrukciie so zaslanim penazi, je pre teba jednoduchsie si podat DP.
ivka70
06.12.17,07:16
len tlacivo nie vzdy byva k dispozicii na financnej sprave uz v decembri ...vela krat ich menia na poslednu chvilu ....
evuš
06.12.17,07:19
..to je pravda, ale nepáči sa mi, že hneď mu káže zamestnávateľ si robiť sám DP