ilona
06.12.17,09:32
Má niekto skusenosti s používaním generátora šumu pri tinituse? Sme už zúfalí zo všetkých možných vyšetrení a liekov, no nič nepomáha. Ak sa niekto nájde, chcem ho poprosiť o radu, či to naozaj aspon trochu pomáha a skadial ho má. Ďakujem.

Znovu sa skúsim spýtať,či niekto z vás nepozná niekoho čo si aspon zmiernil tinitus.
kopretinka
09.12.17,20:07
aká bola doterajšia liečba?
LubosP
09.12.17,20:14
ahoj , mam tinitus uz 4 roky. Absolvoval som vsetky mozne vysetrenia, bral lieky, rehabilitacie nic nepomohlo.
Teda pravdupovediac negativne vysledky vysetreni pomohli psychike. A vpodstate ked som sa ukludnil tak som si ho prestal vsimat a slusne s nim zijem, Sem tam si ho vsimnem ale vzdy pomoze zaujat sa inou cinnostou, pred spanim vzdy citam aby som ho nevnimal a lahsie zaspal.
Precital som stohy diskusii a v podstate nenajdes jednu metodu ako si pomoct.
Ja ho mam dost kolisavy a zistil som, ze su dve vyrazne veci ktore mi ho zhorsuju - stres a nedostatok spanku.
Najlepsi stav som mal pocas jednej dovolenky pred 2 rokmi ked som sa v pohode vyspal a kazdy den chodil na prechadzky do lesa. Tam som v jednej chvili skumal cca desat minut ci ho este stale mam :)
Potom sa zasa zhorsil po navrate do prace.
O generatoroch som len pocul, vraj tie vysledky nie su 100 percent, je to drahe, a kedze mi neprinasa depresie zijem s nim :) Vzdy si poviem ze lepsie s nim jak s rakovinou a s usmevom idem do dalsieho dna :)
misoft
09.12.17,20:24
Nuž...tinitus..... ja ho mám skoro 40 rokov.... zvykol som si. Neliečim.
ilona
12.12.17,05:16
Manžel mi tvrdí, že na to sa zvyknúť nedá. Je rozdiel, či to bzučí v ušiach, alebo v celej hlave.
ilona
12.12.17,05:19
Prešli sme už asi všetkým, cez CT,mag.rezonancie, na neurochirurgii nám povedali, že je to pravdepodobne z posunutej platničky, na ktorej je výrastok a tlačí na cievu a nerv. Operovať sa to v žiadnom prípade nedá.
ilona
12.12.17,05:26
S generátormi že sú výsledky veľmi slabé a lekári mi hovorili, že to pomôže tým, čo majú tinitus v ušiach, ale kto má v celej hlave tak ten účinok je slabý. Ja verím, že mu to aspon trocha zmierni, lebo teraz používa MP3, má tam nahratú relaxačnú hudbu a vidím, že mu to trochu pomáha. Boli sme pozrieť v protetike a ten generátor šumu stojí 700,- € len do jedného ucha. O týždeň ideme skúsiť k lekárovi, uvidíme či niečo poisťovňa preplatí.
ilona
12.12.17,05:29
Jemu to bzučí v celej hlave, ako keby tam mal 100 včiel.