babs
01.08.06,08:59
ahojte všetci,
neviete mi niekto poradiť, že keď bol zamestnanec pri pôrode svojho potomka, má nárok na náhradu mzdy za tento deň?? ďakujem
Zita4
01.08.06,07:18
Keď donesie potvrdenie od lekára ako doprovod manželky, tak v rámci tých 7dní áno.
babs
01.08.06,07:53
jediné čo má od doktorky je potvrdenie - príjmový pokladničný doklad, že zaplatil 500,- Sk za účasť pri pôrode stačí aj takýto doklad (kópia)??
katkaj
01.08.06,08:01
jediné čo má od doktorky je potvrdenie - príjmový pokladničný doklad, že zaplatil 500,- Sk za účasť pri pôrode stačí aj takýto doklad (kópia)??
takýto doklad asi stačiť nebude :confused: Myslím,že by mu mohli spätne vystaviť potvrdenie
jana32
01.08.06,08:01
Nie, toto by som neakceptovala.
babs
01.08.06,08:04
ďakujem všetkým hneď mu poviem, snáď mu to vystavia spätne :))
vladan
02.08.06,17:49
ja by som mu to uznala napríklad aj na základe rodného listu, ktorý by mi doniesol, veď tam by si mala deň narodenia dieťaťa ... a asi by som rozmýšľala, či tento zamestnanec nemá nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy podľa § 141 ods. 2 b) narodenie dieťaťa - nevyhnutne potrebný čas na prevoz manželky do zdravotníckeho zariadenia a spať
AGRO
18.09.06,17:19
A má nárok na náhradu mzdy zamestnanec, keď po narodení dieťaťa - na druhý deň ide vybavovať rodnný list ?
Danila
18.09.06,17:22
A má nárok na náhradu mzdy zamestnanec, keď po narodení dieťaťa - na druhý deň ide vybavovať rodnný list ?Tak na toto určite nie. Ale radosť z bábenka mu to určite vynahradí.
jež
26.09.06,06:10
Ma zamestnanec nárok na pracovné voľno, keď ide s manželkou a 10. dňovým dieťaťom na vyšetrenie /160 km / . ?
Manželka je na materskej dovolenke ale aj na PN. Dieťa ešte dojčí tak musí isť s ním aj ona.
Ďakujem
jankasm
26.09.06,06:15
Ma zamestnanec nárok na pracovné voľno, keď ide s manželkou a 10. dňovým dieťaťom na vyšetrenie /160 km / . ?
Manželka je na materskej dovolenke ale aj na PN. Dieťa ešte dojčí tak musí isť s ním aj ona.
Ďakujem

Keď donesie papier od lekára, že bol s dieťaťom na vyšetrení, podľa mňa má normálne nárok na paragraf.
Lucuš
26.09.06,06:17
ahojte všetci,
neviete mi niekto poradiť, že keď bol zamestnanec pri pôrode svojho potomka, má nárok na náhradu mzdy za tento deň?? ďakujem
Podľa mňa určite nie, vieš aký je zamestnávateľ, ale blahoželám k bábetku, je to veľká radosť do rodiny.:p
dana9
26.09.06,06:18
Ma zamestnanec nárok na pracovné voľno, keď ide s manželkou a 10. dňovým dieťaťom na vyšetrenie /160 km / . ?
Manželka je na materskej dovolenke ale aj na PN. Dieťa ešte dojčí tak musí isť s ním aj ona.
Ďakujem

Myslím, že áno.
Podmienkou je, že sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov, ak je teda manželka na PN, tak je to pre manžela OK.

dana:)
dana9
26.09.06,06:20
Podľa mňa určite nie, vieš aký je zamestnávateľ, ale blahoželám k bábetku, je to veľká radosť do rodiny.:p

Samotná prítomnosť pri pôrode nie je považovaná za prekážku v práci, ale dalo by sa to oprieť o prekážku z titulu prevozu do nemocnice a späť.

dana:)
jež
26.09.06,13:55
A keď manželka už nebude na PN ? Idu na vyšetrenie 160 km autom , myslím že v takom prípade musia ísť obaja rodičia. Alebo sa mýlim ?
azuz
27.09.06,04:37
A keď manželka už nebude na PN ? Idu na vyšetrenie 160 km autom , myslím že v takom prípade musia ísť obaja rodičia. Alebo sa mýlim ?
V § 141 je len podmienka sprevádzania dieťaťa na nevyhnutne potrebný čas a podmienka, že sprevádzanie nemohlo byť vykonané mimo pracovného času. Nikde nie je napísané, že s dieťaťom (rodinným príslušníkom) musí ísť sám.Takže podľa mňa má nárok na náhradu mzdy za sprevádzanie má. A ak prekročí 7 dní, tak má neplatené voľno.
Mirka D
28.05.07,09:43
Skontrolujte prosím moje myšlienkové pochody:

- dieťa sa narodilo v sobotu, ale v stredu zamestnanec ide zamestnanec pre dieťa a manželku do nemocnice, a môže si zobrať pracovné voľno s náhradou mzdy mimo bežných 7 dní (§141 ods. 2 písm.b)

Ďakujem.
Tweety
28.05.07,09:49
Skontrolujte prosím moje myšlienkové pochody:

- dieťa sa narodilo v sobotu, ale v stredu zamestnanec ide zamestnanec pre dieťa a manželku do nemocnice, a môže si zobrať pracovné voľno s náhradou mzdy mimo bežných 7 dní (§141 ods. 2 písm.b)

Ďakujem.
Má nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas na prevoz manželky zo zdr. zar. Tento čas je mimo tých 7 dní.