miraela2
06.12.17,15:54
Zdravím poraďací. Mám otázočku ohľadom výpočtu dávky v nezamestnanosti. Po 6 rokov ukončujem PP a od januára budem na úrade práce. Čo všetko sa zaratáva do denného vymeriavacieho základu na výpočet dávky? Počas posledných dvoch rokov som okrem toho PP robila na dohodu v inej firme a chvíľu som mala aj druhý PP. Bude sa tam zaratávať aj tá dohoda? A keď budem od januára na dohodu a budem dostávať max 140 €, mám nárok na tú dávku? Vopred Vám ďakujem za všetky odpovede a prajem príjemný večer
ivka70
06.12.17,15:01
Do vypoctu sa berie priemerny vdenny vymeriavaci zaklad na poistenie v nezamestnanosti.
co v praxi znamena, ze ak nebola mzda za posledne 2 roky vyssia ko max. VZ, spocita sa hruba mzda za 2 roky a vydeli poctom dni, ku ktorym sa vztahuje (teda dni bez PN, OCR, MD, RD a pod.)
Do vymeriavacieho zakladu sa pocitaju vsetky prijmy, z ktorych bolo odvadzane poistenie v nezamestnanosti, teda aj subezne PP ci dohody v poslednych 2 rokoch.
Ak prekrocia spolu max. VZ, tak sa berie max. VZ.
Z tohoto denneho VZ dostanes 50% za kazdy den, co budes v evidencii UP.

Dohodu od januara musis nahlasit aspon den pred jej zaciatkom na UP, nesmie trvat viac ako 40 dni a nesmies zarobit viac ako zivotne minimum za mesiac, inak ta z evidencie UP vyradia a tym stratis aj narok na podporu.
veronikasad
06.12.17,15:37
Ešte doplním Ivku, dohoda nesmie byť uzatvorená so zamestnávateľom, s ktorým bol ukončený pracovný pomer