johnyjohn
07.12.17,10:26
Zdravím. V starších diskusiách sa mi nepodarilo nájsť celkom jasnú odpoveď, ako má nový vlastník bytu na seba prepísať elektriku po dražbe bytu. Dražba nebola napadnutá, LV je už prevedené, naťahuje sa už len vypratanie. Elektrárne otázku odbili tým, že potrebujú číslo zmluvy a súhlas predchádzajúceho odberateľa, bez toho ľutujú ale nemôžu. Vďaka za akýkoľvek tip.
dmc
07.12.17,10:26
zozen si udaje byvaleho..... zozen "herca" ktory hlasovo zahra stareho majitela a cez telefon prehlasite na teba...
johnyjohn
07.12.17,10:33
Elektrika nie je vypnutá, lebo elektrárne chcú súhlas predchádzajúcich, ktorí odtiaľ nechcú odísť.
johnyjohn
07.12.17,10:34
A nemáš nejaký tip ako zistiť číslo zmluvy? :) Osobné údaje viem...
dmc
07.12.17,10:42
dodavatel na infolinke vie cislo zmluvy vedia najst podla mena
dmc
07.12.17,10:50
zavolal som teraz na dodavatela elektrickej energie - SPP a pytal som sa na tento problem. Ak stary majitel odmieta miesto odhlasit a nespolupracuje treba osobne prist na pobocku dodavatela elektrickej energie spolu s rozhodnutim o drazbe a listom vlastnictva + obciansky preukaz. Na pobocne spisu ziadost a poslu ziadost o vyjdrenie sa byvalemu majitelovi ktory ak sa neozve tak bezproblemov prepisu odberne miesto na noveho majitela (vlastnika) nehnutelnosti v ktorom je odberne miesto.
Jakubec
07.12.17,10:58
Vseobecne obch. podmienky pre odber elektriky: https://www.zse.sk/documents/13866241/VOP_domacnosti_EE_31122017.pdf

Bod 5.2.6: Odberatel je povinny preukázať počas trvania Zmluvy na výzvu Dodávateľa do 20 dní od doručenia výzvy trvanie užívacieho práva k dotknutej nehnuteľnosti alebo trvajúci súhlas vlastníka podľa bodu 5.2.5 tohto bodu OP, najmä ak vlastník trvanie tohto práva alebo súhlasu pred Dodávateľom spochybní,

Bod 13.3.7: Dodavatel ma pravo odstupit od zmluvy v pripade nesplnenia si povinnosti Odberateľa podľa čl. V. bod 5.2.6 OP

Bod 13.3.10:
Dodavatel ma pravo odstupit od zmluvy v pripade ak uzatvorenie zmluvy o združenej dodávke elektriny k odbernému miestu Odberateľa, ktorý nie je vlastníkom dotknutej nehnuteľnosti, požaduje vlastník dotknutej nehnuteľnosti a Odberateľ je zároveň v omeškaní s úhradou preddavkovej platby a/alebo nedoplatku z vyúčtovacej faktúry podľa Zmluvy o viac ako 10 dni
johnyjohn
07.12.17,11:56
Vďaka za dobrý nápad.
johnyjohn
07.12.17,11:57
Vďaka za tipy.
vicktor
07.12.17,12:07
On nechce odist a ty mu chces platit elektrinu?
Najskor ho odtial odpratat, az potom prepisat.