LadyLudmila
07.12.17,17:20
Zaujíma ma podmienka - že ak, niekto chce tvoriť soc. fond vo výške 1%, musí mať splnené všetky odvodové povinnosti. Párkrát sa mi stalo, že elektronický mesačný výkaz do soc. poisťovne som odovzdala o pár dní neskôr, ako som mala. Mohlo by to byť prekážkou tvorenia soc. fondu vo výške 1%? Alebo sa tam berú do úvahy iba peňažné podlžnosti voči poisťovniam, a ak áno za aké časové obdobie dozadu?
El Cid
12.12.17,13:25
ZÁKON o sociálnom fonde § 3, odst. (2) Zamestnávateľ podľa § 5 ods. 1, ktorý za predchádzajúci kalendárny rok dosiahol zisk a splnil všetky daňové povinnosti k štátu, obci a vyššiemu územnému celku a odvodové povinnosti k zdravotným poisťovniam a Sociálnej poisťovni, môže tvoriť povinný prídel podľa odseku 1 písm. a) do výšky 1 %. Zamestnávateľ, ktorý nesplnil niektorú z podmienok uvedených v prvej vete, tvorí povinný prídel do fondu vo výške 0,6 %.
LadyLudmila
13.12.17,06:46
Zákon to bližšie nevysvetľuje, tak asi budem vychádzať z toho, že "odvodové povinnosti" znamenajú iba peňažný dlh a splnenie ďalších povinností voči poisťovni sa tu nesleduje.