Michal.novo
08.12.17,18:41
Aký kávovar ? Delonghi ECAM 22.360 S alebo Philips Saeco HD 8917/09

Dobrý den , vedeli by ste mi poradiť ktorú značku kavovaru si mám vybrať ? Cchel by som niečo kvalitnejšie na domáce použitie.. ďakujem
buchač
08.12.17,17:49
Dlab na predražené, neskutočne drahé mašiny.
Kvalitný výsledok záleží od kávy a nie od kávovaru.

Pil som kávy z rôznych strojov, vo viacerých štátoch...no niet nad (a ani dlho nebude) nad klasikou - tzv. koťogom.
https://www.google.sk/search?client=opera&q=kotogo&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

ALE to je môj názor, nemusí s ním každý súhlasiť.
Tweety
08.12.17,17:57
Ak by som si mala vybrať, tak tá prvá značka je lepšia.( tej značky máme doma v kúte) Ale našťastie u mňa hrá prím koťogo.
taiko
08.12.17,17:57
bodliak
08.12.17,18:04
Musis byt fest kavickar, aby sa to oplatilo. Ale je to potom pohodlne. A varit 5 kav pre navstevu s kotogom, no neviem. Mam lacnejsi Philips, uz asi 5 rokov. Dostal som ho, nevyberal som. Som spokojny. ci je Delonghi lepsi, neviem.
Tweety
08.12.17,18:08
Koťogo je min. na tri kávy, videla som aj na 9.
lujza.j
08.12.17,18:17
Společnost Saeco vynalezla v roce 1985 první superautomatický espresovač na světě, díky kterému si můžete doma v kuchyni vychutnat autentickou italskou kávu. První z mnoha technologických mezníků společnosti Saeco ve 30 letech inovací.

https://www.philips.cz/c-m-ho/kava/saeco
Michal.novo
09.12.17,06:49
Ďakujem :) hej pozeral som aj tie recenzie len som skôr chcel nejaký názor od vás z praxe .. koťogo nechcem chcem plne automaticky :) pozeral som ten Philips má keramický mlynček o čo je lepši než klasicky ?
arizona
09.12.17,07:10
buchy,ako ten pristroj funguje? lebo ja som to v zivote u nikoho nevidela
buchač
09.12.17,07:20
Máš dve nádoby - spodná a vrchná. Medzi nimi je sitko.
Rozšróóóbuješ...do spodnej nádoby dáš vodu. Dáš do nádobky sitko, do neho nadávkuješ pomletú kávu.
Zašróóóbuješ...postavíš na plynový alebo elektrický varič. Kľudne aj na ohnisko. ;)
Po pomalom vare voda (samozrejme) zovrie a prefiltruje sa cez kávu v site do vrchnej nádobky.
Finito.

ZÁKLADNÁ a ZÁSADNÁ je jedna vec.
Koťogo sa NEUMÝVA so žiadnym saponátom, len sa opláchne...kvalitná káva po kúpe je až po pár uvarení...prístroj sa tzv. musí vypáliť.

Videjko aj pre úplných lááájkov...;)

ww.youtube.com/watch?v=z69Z8NCUPKQ
bodliak
09.12.17,07:29
Tak si kup na 9, ked chces, a var v nom 2.
taiko
09.12.17,09:09
nuz zakaznici o kavovare pisu tu
https://www.amazon.de/Saeco-HD8917-Kaffeevollautomat-integrierte-Milchkaraffe/dp/B00TYF8BB2, alebo tu
https://www.amazon.de/DeLonghi-22-360-S-Kaffee-Vollautomat-Milchbehälter-silber/dp/B0083VUM6K

keby som mal rychly zaver vyslovit, tak ten philips je na tom lepsie. Inac o nejakej Jure si neuvazoval ? Su fajne, ak cena nie je determinantom ;)
Tweety
09.12.17,09:58
Žiadnu radu od teba , a zvlášť drzú, som si nepýtala. Mám na tri.
buchač
09.12.17,10:27
Hm...a sme doma stará mať !!!!!!!

Tak na doma, alebo do kanclu ?
http://www.porada.sk/t303313-mozem-si-dat-kavovar-do-nakladov.html

Predpokladám (od začiatku som mal tušáka), že si chceš dať do nákladov (akože do kanclu) a doma budeš kaveju popíjať, návštevy hostiť.

Nik ma o opaku nepresvedčí...NIK !
arizona
31.12.17,09:47
Tak som si vcera tu odporucanu konvicku kupila. Kavicka je dobra,ale ...lutujem, ze som si nekupila konvicku na dve salky.Lebo ta "jednosalkova" robi iba ozaj malicke expreso.
buchač
31.12.17,10:01
Predsa nie je problém kúpiť...či ?
...a ešte koľko love aj tak ušetríš oproti tej elektrickej mašine...;)
Tweety
31.12.17,10:08
Na dve šálky nepredávajú, tá na tri je tak akurát.
buchač
31.12.17,10:22
Tweety (Dnes 11:08) Na dve šálky nepredávajú
===================
- určite ?
- fakt ?
- viď Google

ALE ono je to aj tak jedno.
Radšej väčší, nakoľko sa dá pripraviť menší počet šialok.
Ten menší nik nenafúkne...
Tweety
31.12.17,10:24
v obchode som nikde nevidela na dve šálky, len min. na tri a viac, tak preto ale ak si ty videl, potom ok Z väčšieho sa dajú urobiť menšie ale z malého väčšie ťažko
arizona
31.12.17,10:52
Tweety
31.12.17,10:59
Minulý týždeň mali presne tieto v lidlove, jeden som našla pod stromčekom, majú ich najlacnejšie.
buchač
31.12.17,11:36
arizona...vyberám z linku :

Kávovary Bialetti predstavujú ten najstarší spôsob výroby espresso kávy v domácnosti a vyrábajú sa vo veľkostiach od 1 až po 18 porcií.
Upozornenie: Talianske merítko veľkosti šálok kávy nezodpovedá slovenským zvykom. Preto je nutné sa pri rozhodovaní o veľkosti kávovaru riadiť objemom, nie počtom šálok.


Čiže je snáď aj jasné, že nie je káva ako káva.
Osobne si nejak neviem predstaviť to koťogo na 18 šálok = cca 1/2 litra obsahu vody.
Lebo ide aj o množstvo kávy, ktorá je potrebná na prípravu kvalitného nápoja.

Ten dvojšálkový objem v mojom prípade znamená, že dávam 5 vrchovatých lyžičiek kávy...lenže ja rád takú silnú, rozťahovák žíl.
Dáša_
31.12.17,11:43
Inak, my doma striedame kávu z tohto kávovaru s kávou z french pressu. A na kávu z automatu chodíme do dobrej kaviarne.
Uz nejaký rok si kávu melieme doma, máme mlynček kameňový. Z času na čas chodievame aj na pramenitú vodu. Striedame a hľadáme, čo nám chutí. A teda, zatiaľ nám najviac chutilá káva skoro čerstvo uvarená. Raz som mala šťastie a kúpila som v malej pražiarni v LM čerstvo upraženú, stredné praženie. A bola z môjho pohľadu fantastická. Tak sa rozhliadam, kde skúsiť kupovať práve takúto, čerstvo upraženú.
Inak, nepovažujem sa za znalca kávy. Len sa snažím piť to, čo mi chutí.
lujza.j
31.12.17,11:54
Buchi...lebo tu sa piju "polievkove kavy" a aj velkosti....
vicktor
02.01.18,09:23
Stranka bialetti mi nic neprezradi, tak sa vas pytam co je to za kavovar na 3-18 porcii? To akoze jedna napln a postupne podkladam salky??? Ta posledna kava (resp. niekolko poslednych) bude len brecka.
Mame kavovar na dve porcie sucasne, ale ak treba nachystat viac, robime ich postupne. Z dvoch vytokov nekvapka celkom rovnako.