Michal.novo
09.12.17,10:11
Ahojte , mám živnosť na autodopravu a predaj tovaru ... môžem si dať kávovar do nákladov ? Ako vybavenie kancelárie ? Ďakujem :)
Mila123
09.12.17,09:16
máš prevádzku? aj zamestnancov? predaj tovaru je cez e-shop?
veronikasad
09.12.17,09:26
kanceláriu máš v sídle trvalého bydliska ?
buchač
09.12.17,09:29
Šak čítajte a utvorte si názor, že kde...ja som si už utvoril...
http://www.porada.sk/t303305-aky-kavovar.html
Tweety
09.12.17,09:46
Ak nemáš zamestnancov, kávovar k dosahovaniu príjmov nepotrebuješ. Jeno kúpu( zvlášť ak ho budeš používať v domácnosti ) bude VNZD.
ZahradnikAmater
09.12.17,20:37
Poznám právnika, ktorý vysúdil na daňovom úrade, že vo svojej kancelárii môže mať čajník (do nákladov). Stretáva sa s klientami, vytvára atmosféru dôvery a pohody, varí im čaj a kávu. Všetko je to o argumentácii (a o tom, že daňový úradník zákony nevykladá, len kontroluje ich dodržiavanie).
misoft
09.12.17,20:41
No on si chce kávičku robiť doma http://www.porada.sk/t303305-aky-kavovar.html
buchač
09.12.17,20:44
Mýliš sa...nie je to o argumentácii.

Je to o lakomosti, hamižnosti, zneužívanie systému...a podobne.
Je úplne jedno, či sa jedná o právnika alebo o iného podnikateľa.
A ten dotyčný právnik ? Ten len potvrdzuje pravidlo...a vôbec nejde o princíp, ako by mi možno chcel oponovať.

Zlaté americké daňové zákony...na ne dostali aj Al Caponeho, lebo iné zločiny mu nevedeli dokázať.
misomiso
09.12.17,21:07
Neviem, s cim mate problem. Ak ma niekto firmu doma, tak asi tam aj pracuje. Teda cca do 16:00 je to jeho pracovisko, niekedy aj dlhsie. Ak tam prijma obchodnych partnerov, tiez im vari kavu. Stale to miesto moze nazyvat "doma" ale po vacsinu casu je to jednoducho pracovisko.

Kedy sa pije kava? No malokto pije kavu vecer, pred spanim. Teda taky kavovar moze na "domace"(teda "sukromne") ucely ucely pouzit iba vynimocne.

Ale aj na takto pripady zakon pamata. Umoznuje dat podnikatelom do nakladov 80% z hodnoty predmetu, ktoreho sukromne pouzietie sa neda celkom vylucit. Teda ja osoobne by som to dal na 80% a vsetci budu spokojni.