Alžbeta Koperova
01.08.06,10:33
Ahojte, len kratko pracujem vo firme zaoberajucej sa predajom nabytku prevažne veľkoobchodnou formou. Je nutné uzatvoriť s odberateľmi neakú zmluvu o spolupráci , alebo to nie je nutnos´tou. Ak mate takýto vzor prosim priložiť.
Esťe mám jednu otazočku, môj manžel začina podnikať s tieniacou technikou a zároveň spolupracuje s ďalšou firmou, ako ich obchodný zástupca. Akú zmluvu by mal mať??? firma tvrdi, že zmluvu nepotrebuje.

moc krat ďakujem za odpoveď
Zita5
01.08.06,08:40
[quote=Alžbeta Koperova]Ahojte, len kratko pracujem vo firme zaoberajucej sa predajom nabytku prevažne veľkoobchodnou formou. Je nutné uzatvoriť s odberateľmi neakú zmluvu o spolupráci , alebo to nie je nutnos´tou. Ak mate takýto vzor prosim priložiť.

Podľa môjho názoru nie , jedine v špecifických prípadoch , ak by bola dohoda predaj na základe zmluvy oboch strán .Môžete mať vypracované obchodné podmienky , ktoré pri predaji môžete dať podpísať odberateľovi 1x a 1x zostáva u predávajúceho .



Esťe mám jednu otazočku, môj manžel začina podnikať s tieniacou technikou a zároveň spolupracuje s ďalšou firmou, ako ich obchodný zástupca. Akú zmluvu by mal mať??? firma tvrdi, že zmluvu nepotrebuje.

Je to podľa môjho názoru zamestnanecký vzťah na ŽL .......ale neviem to posúdiť čo konkrétne robí pre uvedenú firmu .
Možno by tam bola vhodná aj mandátna zmluva ....ale záleží od posúdenia konkrétnej práce .

moc krat ďakujem za odpoveď[/quote

Odpoveď tučným písmom .