karin93
10.12.17,17:05
Dobry den ako sa vykazuju km ktore som urobil pocas pracovnej cesty. PC bola v niekolkych mestach na sukromnom vozidle.Ako sa pocitaju km,ktore som prejazdil pretoze som sa pohyboval aj v ramci mesta v danych mestach. Priklad podla mapy som mal urobit spolu 1000 km. Na tachometri mam 1150 km. Bude mi tych 150 km preplatenych, pretoze som tankoval zo svojich penazi. Pocas jazdy na sluzobku som mal natankovane za svoje v nadrzi dojazd na 400 km ktore som prejazdil v ramci sluzobky. Ako to mam vykazat aby som nebol v strate. Mam dolozit blocky z CS alebo je lepsie technicky preukaz na vyplatenie.Dakujem za rady
veronikasad
10.12.17,16:13
Si zamestnanec alebo SZČO?
karin93
10.12.17,17:56
Som zamestnanec
ivka70
10.12.17,18:28
Normalne si napises skutocny stav najazdenych kilometrov.
Blocky dokladas len kvoli cene benzinu pocas pracovnej cesty, nebudu ti preplacat tie, na nahradu za pouzitie sukromneho auta na sluzobne ucely su definovane vzorce.
Kopiu TP dokladas tiez k vyuctovaniu.
veronikasad
10.12.17,18:33
Ak ti zamestnávateľ určil ako dopravný prostriedok na pracovnej ceste súkromné motorové vozidlo, patrí ti za najazdené km sadzba základnej náhrady + spotreba PHM podľa normovanej spotreby uvedenej v technickom preukaze. Neprepláca sa doklad o nákupe PHM, slúži len ako doklad o cene PHM. Ak doklad o nákupe nemáš, cenu si zisti z internetu.
romana147
10.12.17,18:53
Stav km pri odchode a príchode ti môže potvrdit vrátnik.Kilometre z mesta do mesta sú podľa mapy.Ak si v tom meste nepoužil MHD, nejaké km ti započítajú, ale asi nievšetky.
Ak nemáš Volgu, tak tankované PHM máš tak do 1 €/100 km.