Dadulicek
11.12.17,06:44
Kam adresovat odvolanie voci neschvaleniu choroby z povolania, na zaklade vyjadrenia hygienickeho setrenia, ze nie je suvislost medzi ochoreniami a vykonavanou pracou.Dakujem
ivka70
11.12.17,05:54
ktory organ vydal to vyjadrenie?
vo vyjadreni nie je definovana moznost odvolat sa a kam?
Estetic
11.12.17,06:54
Vyjadrenie hygieny je zrejme smerodatné.
Dadulicek
12.12.17,07:12
Ano,je dolezite,pretoze na zaklade ich stanoviska mi z pracovneho lek. dali taku odpoved.Diagnozu mi uznali,len ziadali prieskum hygienou,ci sa poskodenia mohli stat na pracovisku.Kam sa v takomto pripade mozno odvolat,ked s vysledkom setrenia na pracovisku nesuhlasim,ked mam dokazy,ze nas na pracovisku pretazuju.?V sprave to napisane nebolo.
Dadulicek
12.12.17,07:15
Ivka,nie je tam napisane nic,ani to,ci sa vobec da odvolat.S vysledkom hyg.setrenia nesuhlasim,chcem sa na to odvolat.Mam dokazy,ze nas pretazuju,len kam to smerovat,ked na hygiene ma sice vypoculi,ale rozhodli v prospech zamestnavatela.
ivka70
12.12.17,07:18
http://www.ruvznr.sk/?c=./uradnew/inform
Podávanie opravných prostriedkov
Proti rozhodnutiam vydaným regionálnym úradom verejného zdravotníctva možno podať odvolanie v lehote do 15 dní od jeho doručenia na Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v xxxxxxx, v správnom konaní možno podať odvolanie v lehote do 15 dní od jeho doručenia na Regionálny úrad verejného zdravotníctva, xxxxxx.
Všetky rozhodnutia, okrem rozhodnutí predbežnej povahy a procesných rozhodnutí týkajúcich sa vedenia konania možno preskúmať súdom, po podaní riadnych opravných prostriedkov.
sosak
12.12.17,08:44
Dadulicek
.Diagnozu mi uznali,len ziadali prieskum hygienou,ci sa poskodenia mohli stat na pracovisku.
------------------------------------------------------------
Ak máš dôkazy o preťažovaní zamestnávateľom, tak si ich mal poskytnúť pracovnému lekárstvu a na základe toho by kontrola hygieny bola viac cielená na preťažovanie. Teraz môžeš len dodatočne požiadať prac. lekárstvo o znovu prehodnotenie a nesúhlas s hygienou, samozrejme dodáš dôkazy o preťažovaní pracovníkov. Hygiena vykonala prieskum na základe požiadavky prac. lekárstva. Ty nemáš možnosť sa vyjadrovať k hygiene, len k prac. lekárstvu.
Dadulicek
12.12.17,10:31
Dakujem za radu,aj som si myslela,ze asi musim zvolit takyto postup.