Xivan
11.12.17,08:29
Sú ľudia, a ľudia. Ja som mal to „šťastie spoznať človeka,“ ktorého by som najradšej nikdy ani nestretol. Jeho nezodpovedný, neseriózny prístup k okoliu a správanie sa, by som označil ako priam vzorové či ukážkové pre ľudí s nepoctivým imidžom. A pritom jeho postavenie ako riaditeľ ZOO Tatralandia vo mne práve naopak vyvolával pocit serióznosti. Preto som s istotou odmietal spoluprácu, obchod s inými záujemcami o moje, pre Tatralandiu, špeciálne pripravené papagáje. Je to práca naviac, ručne dokrmované, a teda krotké papagáje. Krúžkované, krotké, špeciálne pre učely ZOO vychované je nutné v správnom čase odovzdať záujemcovi, aby sa plachosť a krotkosť samostatným pobytom vo voliére nevytratila. Pri veľkochove nemá chovateľ možnosť tento stav dlhodobo udržovať. Preto som bol sklamaný a nahnevaný, že tento človek sa otočil v danom čase k dohodnutému obchodu chrbtom. Vodil ma za nos, nebral mi telefón a zatajoval sa... Papagáje sa postupne vo voliére začali chovať ako štandardné kusy a tým stratili na cene a práca do nich vložená vyšla nazmar. Pritom som mal veľa príležitostí predať ich iným záujemcom, ale slepo som držal slovo, pretože sa to patrí! Čo už, asi serióznosť už nepatrí do súčasného života a vzťahov.



Máte podobné skúsenosti s týmto človekom? Dajte mi prosím vedieť nech upozorníme iných ľudí a chovateľov na smutné a neseriózne praktiky tohto pána. Ďakujem.
Chobot
11.12.17,09:43
To je jedna strana príbehu. Pre objektívnosť by bolo treba poznať aj názor druhej strany. Pravda bude niekde uprostred.

A akú radu chceš od nás?